Image default
Opinie

BBC: “Wszystko zaczęło się od wolnego wakatu w Barcelonie”

628-390-mourinho-guardiola

Ekspert hiszpańskiej piłki, Pete Jenson opowiedział na antenie “BBC Radio 5 Live” o momencie, w którym Jose Mourinho i Pep Guardiola z dobrych przyjaciół, stali się futbolowymi wrogami.

Jose Mourinho pracował wcześniej w Barcelonie jako asystent Louisa van Gaala, tymczasem Guardiola trenował drużynę B. Gdy zwolniło się stanowisko trenera w klubie z Camp Nou i wydawało się, że to Mourinho otrzyma te pracę, nastąpił nagły zwrot akcji.

Wszystko zaczęło się, gdy stanowisko trenera Barcelony było wolne, a Jose Mourinho mógł spełnić swoje ówczesne marzenie i objąć ster na Camp Nou. 

Mourinho chciał zrobić Guardiolę swoim asystentem i wszystko wskazywało na to, że ma on już tę pracę. Decyzja była praktycznie podjęta, a Joan Laporta, który był wówczas prezydentem Blaugrany, nie sprawiał wrażenia, by miał zmienić zdanie.

 Tuż przed ogłoszeniem decyzji, pojawiły się jednak głosy mówiące, że może powinni w klubie pomyśleć o Guardioli, który dopiero co wywalczył awans z drużyną B – powiedział Jenson.

Ostatecznie to właśnie Guardiola został ogłoszony nowym trenerem Barcelony, a Mourinho został na lodzie, co według Jensona było początkiem konfliktu, który trwa do dnia dzisiejszego.

Mourinho i Guardiola mają za sobą wiele bojów w roli trenerów Realu Madryt i FC Barcelony, a już w najbliższą sobotę na Old Trafford zadebiutują w derbach Manchesteru.

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk