Image default
Reprezentacje

Allardyce: Nie ja mam decydować, gdzie gra Rooney!

628-390-rooney-eng-4

Sam Allardyce powiedział po meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata ze Słowacją, że nie on jest osobą, która powinna mówić, gdzie ma grać Wayne Rooney. Selekcjoner Anglików nie krył zdziwienia z pozycji, na której wystąpił jego kapitan.

Anglicy po golu w 94 minucie Adama Lallany szczęśliwie pokonali grających w dziesięciu Słowaków, a kapitan reprezentacji Anglii zaliczył w tym meczu swój rekordowy 116 mecz. Allardyce nie krył zdziwienia po meczu twierdząc, że Rooney grał głębiej niż on tego oczekiwał.

Wayne gra gdzie mu się podoba. Nie mogę zatrzymać Wayne’a przed graniem na tej pozycji [cofniętego pomocnika]. Myślę, że ma on więcej doświadczenia w międzynarodowym futbolu, niż ja jako międzynarodowy menadżer – powiedział Allardyce.

Możemy korzystać z jego doświadczenia i wystawiać go na boisku, jednak nie do mnie należy decyzja, gdzie on będzie grał. Do mnie należy odpowiedź na pytanie, czy zalicza on dobry mecz na tej pozycji. Musze przyznać, że grał głębiej niż myślałem, że będzie to robił, ale jestem zadowolony z jego występu – dodał selekcjoner.

Podobne artykuły

Jose zirytowany międzypaństwowymi meczami towarzyskimi

adi87a

BBC: Rashford powołany na mecze reprezentacji

adi87a

PNA: Bailly wraca do Manchesteru

adi87a