Image default
Ze Świata

Sir Alex: Gwiazdy Premier League zasługują na wysokie zarobki

628-390-ferguson

Sir Alex Ferguson postanowił stanąć w obronie wysokich zarobków gwiazd Premier League twierdząc, że są oni warci takich pieniędzy – informuje “Manchester Evening News”.

Były menadżer Manchesteru United nie widzi nic złego w ogromnych pensjach takich piłkarzy, jak Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimovic i Paul Pogba na Old Trafford czy Yaya Toure i Sergio Aguero w City.

Każdy z wymienionych 5 piłkarzy grających w klubach z Manchesteru, zarabia ponad 200 tysięcy funtów tygodniowo, ale Fergie jest zdania, że:

Wynegocjowane dwa lata temu umowy telewizyjne w Premier League stworzyły sytuację, w której można było przewidzieć, że sumy transferów i zarobki wzrosną.

– Nie mam nic przeciwko takim zarobkom piłkarzy. Oni dają produkt, który ludzie na całym Świecie chcą oglądać. Są warci tych pieniędzy. Po nowej umowie telewizyjnej wiele stawek poszło w górę – powiedział Fergie.

Sir Alex poruszył też temat menadżerów obcokrajowców, którzy zalewają w ostatnim czasie Premier League, w której jest między innymi aż 4 Włochów.

Premier League to magnes dla wszystkich czołowych trenerów, nie tylko Włochów. Jurgen Klopp jest Niemcem, Jose Mourinho Portugalczykiem, a Pep Guardiola Hiszpanem.

  – Jest tu wielu Włochów, ale w Premier League jest obecnie wielu menadżerów z różnych krajów, ponieważ myślę, że to na ten moment najbardziej interesująca liga w Europie.

– Dla przykładu w Ameryce większość ludzi, którzy interesują się piłką, oglądają angielską ligę. To jest bardzo atrakcyjna liga, w której chcą brać udział najlepsi trenerzy – zakończył Sir Alex.

Podobne artykuły

Ibrahimović drugim najbogatszym sportowcem w Wielkiej Brytanii

Mateusz Motyka

L’Equipe: Martial może nie pojechać na Mundial

Mateusz Motyka

Boisko FK Rostowa zamknięte przez rosyjską federację

Mateusz Motyka