Klub

Mourinho: Wygrana ważniejsza od stylu!


628-390-mourinho-manutd-3

Zdaniem Jose Mourinho, Manchester United nie zawsze musi atakować i bez względu na zastosowaną taktykę, najważniejsze zawsze będzie wygrywanie meczów i zdobywanie trofeów.

Główny rywal Portugalczyka, Pep Guardiola powiedział, że on nigdy nie odbiegnie od swojego stylu gry, by osiągnąć sukces, natomiast The Special One jest zdania, że zrobi wszystko, by tylko doprowadzić United do triumfu.

Jestem menadżerem piłkarskim od 2001 roku i szczególnie gdy przyszedłem do Anglii w 2004 roku zobaczyłem, że Manchester United wygrywał, lecz nie zawsze był atakującą drużyną. Czasem grałem przeciwko United, gdy grali oni defensywną piłkę. Pamiętam mecz Real Madryt-Manchester United w Madrycie i przekroczyli oni linie pomocy dwa razy, a Wayne Rooney bronił razem z resztą drużyny.

– Zawsze oglądałem ich jako drużynę odnoszącą sukcesy z filozofią opierającą się na ataku, ale jedna zwycięska drużyna i druga zwycięska drużyna potrzebują po prostu strzelić więcej goli niż stracą. To jest właśnie wyzwanie dla Man United, spróbować być zwycięską drużyną w nowej erze Premier League, która jest trudniejsza niż kiedyś. Chcemy wygrywać rozgrywki. By wygrywać pojedyncze mecze możesz grać źle, ale by wygrywać zawody, musisz grać dobrze – powiedział Mourinho.

Mourinho ostrzegł też, by nie oczekiwać, że United od pierwszego meczu będzie grało jak pociąg rozjeżdżający swoich przeciwników, gdyż drużyna miała bardzo mało czasu na przygotowanie do sezonu.

– To trudniejsze, ponieważ przygotowanie przedsezonowe było krótsze i mieliśmy mniej czasu na grę w piłkę, a więcej na inne aspekty gry. Chciałbym przystępować do rozgrywek Premier League z odbytymi 33 treningami, ale połowa piłkarzy nie jest na tym poziomie, a piłkarze z którymi zaczynałem przygotowania odchodzą na wypożyczenie, a inni będą grać w drużynie do lat 21 czy inni w drużynie do lat 18.

– Pomijając 33 treningi, które były normą 10 czy 15 lat temu, mam w drużynie takich chłopaków, którzy przystępują do rozgrywek Premier League po odbyciu 8 treningów. Nie można w takiej sytuacji zacząć jak pociąg. Można zacząć dobrze i wygrać mecz. To będzie dla nas trudny mecz, ale jesteśmy w takiej kondycji, która pozwala nam myśleć o wygranej, lecz nie jesteśmy jeszcze na naszym najwyższym poziomie. To niemożliwe – zakończył menadżer Czerwonych Diabłów.

X