Inne

Premier League 2016/17 oczami bukmacherów


628-390-premier-league-16-17

Już jutro najbardziej emocjonująca liga Świata, Premier League rozpocznie rozgrywki w sezonie 2016/17. Jak do nowych rozgrywek podchodzą bukmacherzy? Czy Manchester United zostanie mistrzem? Czy Zlatan Ibrahimovic zdobędzie koronę króla strzelców?

Poprzednie rozgrywki pokazały, że nie zawsze faworyci wygrywają i może to i dobrze, bo właśnie dlatego Premier League jest tak emocjonująca. W Anglii ostatnia drużyna w ligowej tabeli może wygrać z pierwszą i nie jest to odbierane jako sensacja, bo każdy piłkarz mogący grać w tych rozgrywkach zostawia serce na boisku i daje z siebie 110% by jego drużyna zdobyła choćby punkt, nie ważne czy grają z drużyną walczącą o utrzymanie, czy z zespołem pokroju United, City czy Arsenalu.

Chyba nikt nie spodziewał się, że poprzednie rozgrywki zakończą się sukcesem Leicester City, a już na pewno nikt nie sądził, że zwyciężą oni z przewagą 10 punktów. W bieżącym sezonie wydaje się, że jeszcze więcej zespołów może włączyć się do walki o czołowe pozycje, spójrzmy jak spoglądają na to bukmacherzy. Pod lupę weźmiemy jednego z najpopularniejszych brytyjskich bukmacherów – WilliamHill.

Mistrz Anglii

W tej klasyfikacji zdaniem bukmacherów na czoło wysuwają sie obie ekipy z Manchesteru. Pierwsze jest City, na którego mistrzostwo w tym sezonie stawiając 100zł, możemy zainkasować 350zł. Drugą pozycje z nieznaczną stratą zajmuje United, na które stawiając również 100zł, w przypadku sukcesu Czerwonych Diabłów zainkasowalibyśmy 400zł. Wśród faworytów do mistrzostwa ciut dalej od drużyn z Manchesteru plasują sie dwie londyńskie ekipy – Chelsea i Arsenal. Typując The Blues do wygranej, przy tej samej stawce co wcześniej, wygralibyśmy już 650zł, a stawiając na Kanonierów – 700zł. Dalej znajduje sie Liverpool, za którego wygraną otrzymalibyśmy nawet 900zł, a kolejny Tottenham aż 1100zł. Co ciekawe stawiając wspomniane 100zł na kolejny tytuł obecnego Mistrza Anglii, Leicester City, moglibyśmy zainkasować aż 3200zł!

Król strzelców

W tej klasyfikacji zdecydowany faworyt jest jeden – Sergio Aguero. Kurs u bukmachera za koronę króla strzelców dla Argentyńczyka to 4.0, zatem stawiając nasze 100zł, wygrywamy 400zł. Dużo wyższe kursy są na napastnika Tottenhamu, Harry’ego Kane’a (8.0 – ew. wygrana 800zł) i na piłkarza Manchesteru United, Zlatana Ibrahimovica (9.0 – ew. wygrana 900zł). Trochę  mniejsze szanse daje się napastnikowi Evertonu, Romelu Lukaku – kurs 13.0 (ew. wygrana 1300zł), a już na prawdę duże pieniądze można wygrać typując koronę króla strzelców dla napastników Chelsea, Diego Costy i Leicester City, Jamie’ego Vardy, za których WilliamHill daje kurs aż 17.0 (ew. wygrana 1700zł).

Spadek z ligi

Zdecydowanymi faworytami do spadku jest jak określają media najgorzej przygotowana do sezonu drużyna w historii Premier League – Hull City (kurs 1.57), a tuż za nią Burnley (kurs 1.91). Dziwić może nieco trzeci wedle bukmacherów faworyt do spadku, beniaminek z Middlesbrough, który dokonał przed sezonem ciekawych wzmocnień i dysponuje bardzo solidną kadrą. Kurs na spadek Boro to 3.0. W gronie kandydatów do spadku bukmacherzy upatrują jeszcze kilka drużyn, kolejno Watford i West Brom (oba kurs 3.25), Sunderland (kurs 3.5), Swansea (kurs 4.0) i Bournemouth (kurs 4.5).

Skończy sezon w TOP4

Jeśli mówimy o TOP4, można by powiedzieć uszczypliwie, że 4 pozycja jest standardowo zarezerwowana dla Arsenalu. Co ciekawe bukmacherzy myślą tak samo. 🙂

Faworytem do miejsca w TOP4 jest Manchester City (kurs 1.17), drugi jest Manchester United (kurs 1.33), trzecia pozycja to Chelsea (kurs 1.57), a czwarty właśnie Arsenal (kurs 1.61). Troche mniejsze szanse na skończenie sezonu w czwórce daje sie Tottenhamowi (kurs 2.10), Liverpoolowi (kurs 2.37). Mistrzowi Anglii z Leicester City daje sie w tym roku dużo mniejsze szanse i kurs na zakończenie przez nich sezonu w TOP4 to aż 6.0!

Zwyciezca/najlepszy strzelec

Tak jak w poprzednich klasyfikacjach, faworytem jest Manchester City i Sergio Aguero, jeśli Obywatele zostaną mistrzami, a Argentyńczyk zdobędzie koronę króla strzelców, to za obstawione 100zł, wygralibyśmy 1100zł. Zakładając, że Jose Mourinho i jego nowe nabytki odmienią grę Manchesteru United i gdyby udało im się zdobyć mistrzostwo Anglii, a do tego Zlatan Ibrahimovic został by najlepszym strzelcem ligi, wówczas za postawione 100zł zgarnęlibyśmy aż 2100zł! Co ciekawe zdaniem bukmacherów także Anthony Martial ma spore szanse na zostanie królem strzelców przy mistrzostwie Czerwonych Diabłów. Jeśli by do tego doszło to za postawione 100zł na mistrzostwo MU i króla strzelców dla Francuza, wygralibyśmy 4100zł. Taki sam jest kurs na mistrzostwo Tottenhamu i koronę króla strzelców Harry’ego Kane’a oraz na mistrzostwo Chelsea i koronę króla strzelców Diego Costy.

Te i dużo więcej kursów bukmacherskich znajdziecie na stronie WilliamHill. Takich prognoz dotyczących rozstrzygnięć w Premier League jest bardzo wiele, my wybraliśmy tylko te naszym zdaniem najbardziej interesujące.

X