Klub

Konferencja prasowa Mourinho przed meczem z Bournemouth


628-390-mourinho-9

Na przed chwilą zakończonej konferencji prasowej, Jose Mourinho odpowiedział na kilka kwestii poruszając miedzy innymi temat wypożyczenia Adnana Januzaja, zawieszenia Pogby i Smallinga, oraz swojego celu na ten sezon.

Mourinho celuje w tytuł

– Czujemy, że jesteśmy kandydatami do wygrania ligi w tym sezonie. Wiemy, że inni mają takie same ambicje jak my. Jeśli na koniec sezonu ktoś inny zostanie mistrzem i będzie od nas lepszy, wspaniale, taki jest futbol. Na ten moment jako Manchester United Football Club nie możemy mówić inaczej. Zamierzamy walczyć o tytuł.

Adnan idzie na wypożyczenie do Sunderlandu, ale wróci…

On jest w moich planach, dlatego idzie na wypożyczenie do klubu Premier League, jeśli byłoby inaczej, wysłalibyśmy go do Dortmundu. Chce zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju i do dobrej gry. Będzie we właściwym miejscu z menadżerem, który go bardzo lubi. Mam nadzieje, że wszystko ułoży się dla niego dobrze, ponieważ chcemy, żeby do nas wrócił.

Pogba i Smalling zawieszeni

Dowiedziałem się o tym dwa dni temu. Wiedziałem o ilości jego [Pogby] żółtych kartek [z Serie A], ale nie wiedziałem, że będzie z tego powodu zawieszony. Do wtorku będzie gotów, by zagrać przeciwko Southampton – powiedział Mourinho o Pogbie.

O swoich rywalach

Wiele drużyn myśli, że mogą wygrać Premier League, ale boją się to powiedzieć, wolą grać w zachowawczą grę na konferencjach prasowych. Man United musi powiedzieć pierwszego dnia, że chcemy zdobyć tytuł.

Jose zamierza ciężko pracować

Profesjonalizm. Nie jesteśmy tu by dobrze się bawić czy cieszyć się słoneczną pogodą, jesteśmy tu by pracować i dać z siebie wszystko dla klubu.

Mourinho docenia pracę menadżera Bournemouth

To dobra, stabilna drużyna, oczywiście spodziewam się trudnego meczu w niedziele. Stabilizacja, Ci sami piłkarze, ten sam menadżer, nie zmieniają oni swojego stylu – powiedział Mourinho o Eddie’m Howe i jego drużynie.

X