Transfery

Petit: 100 milionów za Pogbę to strata pieniędzy


628-390-pogba-4

Były piłkarz reprezentacji Francji, Emmanuel Petit jest zdania, że jeśli Manchester United wyda 100 milionów funtów na jego rodaka, Paula Pogbę, to będzie to strata pieniędzy.

Czerwone Diabły są od dłuższego czasu zainteresowane Pogbą, lecz jak powiedział jego agent, mimo iż United jest gotowe złożyć rekordową ofertę, jego odejście z Juventusu nie jest jeszcze przesądzone.

Petit, który wygrał z reprezentacją Francji Mistrzostwo Świata w 1998 roku i Mistrzostwo Europy w 2000 roku, powiedział dla Yahoo Sport UK:

Wyobraźcie sobie co można zrobić ze 100 milionami funtów. Wyobraźcie sobie sytuacje, że oddajecie swój ulubiony samochód i po kilku latach chcielibyście go odzyskać. Bylibyście z tego powodu szczęśliwi? To według mnie strata pieniędzy. Za 100 milionów można by kupić Luisa Suareza.

Pogba ma przed sobą wspaniałą przyszłość, ale jest na to za wcześnie. Nie podoba mi się ta cała sytuacja, która ma teraz miejsce wokół niego. Wszyscy robią z niego wielką gwiazdę, ale według mnie nie jest on jeszcze gwiazdą.

– Ludzie ciągle mówią o nim w prasie, ale jestem tym zdegustowany. Nie widziałem jeszcze prawdziwego Pogby. Jestem pewien, że on może osiągnąć swoje cele, ale jeszcze nie jest chyba ten moment.

Były pomocnik Arsenalu zapytany o to, dlaczego Real Madryt wycofał się z pozyskania tego piłkarza za tak dużą kwotę, odpowiedział:

Z Madrytem nie chodzi o pieniądze. Jeśli on chcą jakiegoś piłkarza, to wykładają pieniądze na stół i go mają. Jeśli nie chcą walczyć z ofertą Manchesteru United na 100 milionów, to już by należało przemyśleć, czy jest on tyle wart.

X