Transfery

Morata: Odejdę tylko do Man Utd lub Chelsea


628-390-morata

Alvaro Morata przekazał, że chętnie zagrałby w Premier League, a jeśli nadarzy się taka okazja to wybierze grę dla Manchesteru United lub Chelsea – informuje hiszpański “AS”.

Marzeniem Moraty jest regularna gra w Realu Madryt, w którym się wychowywał, jednak obawia się on, że dopóki w klubie z Santiago Bernabeu gra Karim Benzema, on mógłby liczyć co najwyżej na role zmiennika.

Po doskonałej grze Hiszpana w barwach Juventusu, Real Madryt zamierza skorzystać z opcji wykupu swojego byłego piłkarza. Królewscy nie chcą jednak dać mu szansy w nowym sezonie, lecz tuż po wykupie, planują go z zyskiem sprzedać do innego klubu.

Zainteresowanie napastnikiem Juventusu wyrażają angielskie kluby – Chelsea, Arsenal, Manchester United, a także francuskie PSG. Sam Morata przekazał, że jeśli zdecyduje się na transfer, to wybierze grę pod wodzą Jose Mourinho w Manchesterze United lub współprace z Antonio Conte w Chelsea.

Conte był kluczową osobą przy transferze Moraty z Realu Madryt do Juventusu, gdzie napastnik Królewskich odżył i dzięki regularnej grze wszedł na wyższy poziom swojej kariery. Mourinho był natomiast trenerem, który wprowadził Hiszpana do pierwszej drużyny Realu Madryt, za co jak wielokrotnie podkreślał sam zainteresowany, będzie wdzięczny Portugalczykowi do końca życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X