Image default
Reprezentacje

Lista piłkarzy powołanych na Euro 2016

euro

Dziesięciu zawodników Manchesteru United będzie miało okazję zagrać podczas Euro 2016 rozgrywanych w Francji. Wśród powołań nie zabrakło również niespodzianek.

Anglia: Wayne Rooney, Chris Smalling, Marcus Rashford

Wśród powołań reprezentacji Anglii nie mogło zabraknąć miejsca dla Wayne Ronneya, który mimo kontuzji z którą się zmagał w drugiej części sezonu, wciąż jest ważnym elementem układanki Hodgsona.

Pewnym punktem reprezentacji Anglii wydaje się również Chris Smalling, który w pierwszej części sezonu był kluczową postacią Manchesteru United. Niestety druga część już dużo słabsza, co spowodowało kilka błędów oraz niepotrzebne kartki.

Największym zaskoczeniem jest obecność w kadrze Roya Hodgsona Marcus Rashford. Młody Anglik przebojem wywalczył sobie miejsce pod nieobecność z powodu kontuzji bardziej doświadczonych napastników. Dzięki świetnej dyspozycji otrzymał powołanie do szerokiej kadry. W meczu z Australią otrzymał swoją szansę debiutu w kadrze i już po niespełna 3 minutach zdobył swoją pierwszą bramkę, dzięki czemu dostał szansę wyjazdu na Euro.

Hiszpania: David De Gea

Kluczowa postać w zespole Manchesteru United. Coraz częściej dostaje również szansę od selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. O miejsce w pierwszym składzie będzie musiał rywalizować z niezwykle doświadczonym Ikerem Casillasem.

Francja: Anthony Martial, Morgan Schneiderlin

Obecność Morgana Schneiderlina w kadrze gospodarzy euro jest dużym zaskoczeniem, ponieważ początkowo nie znalazł się w szerokiej kadrze. Jednak wobec kontuzji Lassana Diarry, otrzymał szansę wyjazdu razem z kadrą na turniej.

Anthony Martial przez cały sezon był kluczową postacią Manchesteru United. Mimo młodego wieku nie bał się brać odpowiedzialności za grę zespołu. Swoją dyspozycję potwierdził również w meczach towarzyskich reprezentacji Francji. Jeśli utrzyma formę z końcówki sezonu, może okazać się objawieniem turnieju.

Belgia: Marouane Fellaini

Zawodnik niezwykle uniwersalny. W zależności od potrzeb może odgrywać rolę defensywnego pomocnika jak i odgrywającego piłki. Mimo braku regularnych występów, otrzymał szansę wyjazdu na euro w Francji, gdzie wraz z reprezentacją może okazać się “czarnym koniem” turnieju.

Włochy: Matteo Darmian

Pewny punkt obrony na prawej stronie. Często również brał udział w akcjach ofensywnych swojego zespołu. Swoimi występami zapracował na powołania do kadry, a następnie wyjazd do Francji.

Niemcy: Bastain Schweinsteiger

Nie był to na pewno najlepszy sezon w wykonaniu doświadczonego zawodnika. Liczne kontuzje nie pozwoliły na pokazanie w pełni swoich umiejętności. Kontuzja kolana której doznał w końcówce sezonu wydawało się, że wykluczy go wyjazdu na euro. Jednak selekcjoner reprezentacji Niemiec postanowił zabrać zawodnika licząc na jego ogromne doświadczenie w zespole.

Irlandia Płn: Paddy Mc Nair

Pewny punkt swojej reprezentacji w eliminacjach. Odegrał również kluczową role w zespole Manchesteru United U21, która zdobyła tytuł najlepszej drużyny. Miał również okazję zaprezentowania się w pierwszym zespole z Old Trafford na kilku pozycjach. Wciąż jednak melodia przyszłości.

Podobne artykuły

Jose zirytowany międzypaństwowymi meczami towarzyskimi

adi87a

BBC: Rashford powołany na mecze reprezentacji

adi87a

PNA: Bailly wraca do Manchesteru

adi87a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o