Klub

LvG: Musimy osiągnąć zamierzony cel.


_88340459_louisvangaal

Louis Van Gaal podczas konferencji prasowej po raz kolejny przyznał, że wszyscy w klubie są gotowi do walki by zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów oraz rywalizacji w FA Cup. Menadżer Manchesteru United udzielił również zaskakującej wypowiedzi na temat swoich zawodników.

Mimo korzystnych wyników w ostatnim czasie i awansie do finału FA Cup, Louis Van Gaal wciąż nie może być pewien swojej przyszłości na Old Trafford. Holender w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że zespół nadal jest na etapie przebudowy.

Louis Van Gaal został zapytany m.in o to jak zawodnicy poradzą sobie ze świadomości, że zagrają z drużyną która może zapewnić sobie tytuł mistrza Anglii, natomiast sami nie mają już szans.

– Dla moich zawodników smak ligowych zwycięstw nie jest tak znanym. Nie sądzę żeby Darmian znał smak mistrzostwa. De Gea również nie zdobył tytułu. Nie zgadzam się z tym co chcesz osiągnąć zadając to pytanie. Tacy piłkarze jak Rooney czy Carrick mają już w swoim dorobku tytuł mistrzowski, a może nawet i kilka. Memphis również zdobył ten tytuł z PSV poprzedniego sezonu.

Wypowiedz ta wprawiła w ogromne osłupienie osoby będące obecne na sali, ponieważ przynajmniej siedmiu zawodników obecnej kadry ma już w CV tytuł mistrzowski.

– Nadal uważam, że jesteśmy na etapie budowy zespołu. Gdy rozpoczynałem tu prace miałem w składzie kilku zawodników powyżej 30 roku życia. To naturalne, że musieliśmy szukać wzmocnień na rynku transferowym.

Musimy się skupić na rywalizacji o zajęcie miejsca gwarantującego grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Bardzo ważna będzie również rywalizacja o zwycięstwo w FA Cup. To jest nasz cel o który będziemy walczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X