Klub

Lineker: Reprezentacja nie jest uzależniona od Rooneya


 

628-390-rooney-engGary Lineker jest zdania, że kapitan Manchesteru United, Wayne Rooney nie jest już tak ważny dla reprezentacji Anglii w obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy we Francji.

Gospodarz programu “Match of the Day” i były piłkarz reprezentacji Anglii, Gary Lineker uważa, że duży napływ świeżej krwi w postaci takich piłkarzy jak Harry Kane, Jamie Vardy, Dele Alli, a także dobra forma Daniela Sturridge’a sprawiają, że Wayne Rooney nie jest już pierwszoplanową postacią w kadrze Roya Hodgsona:

Nie sądzę, że jest on teraz kluczowy. Nie chce być źle zrozumiany, ale Roy ma w tej chwili inne opcje w ataku reprezentacji.

– Jest Harry Kane, którego ciężko będzie pominąć przy ustalaniu składu, bo to prawdopodobnie najlepszy obecnie angielski napastnik. Jego partnerem może być Jamie Vardy, który jest w doskonałej formie w tym sezonie. Jest też Sterling i Sturridge, który nie zawsze jest zdrowy, ale gdy jest w formie, to także jest brany pod uwagę.

Wiec nagle mamy wiele opcji w przedniej formacji i nie nie jesteśmy już zależni od Wayne’a.

– Oczywiście chcemy by był zdrowy i znalazł sie w składzie, ale już nie jest tak jak kiedyś, że gdy Wayne był kontuzjowany, to był koniec Świata – zakończył Lineker.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X