Klub

Mirror: Mourinho na Old Trafford, nawet jeśli Van Gaal wygra FA Cup


628-390-mourinho-sir-alex

Sir Alex Ferguson mimo swoich wcześniejszych oporów zauważa konieczność zmian na Old Trafford, dlatego Manchester United zamierza zatrudnić Jose Mourinho, nawet jeśli Louis van Gaal zdobędzie FA Cup – informuje “The Mirror”.

Mimo awansu do półfinału FA Cup i realnej szansy na wygranie pierwszego trofeum od czasu odejścia na emeryturę Sir Aleksa Fergusona, na Old Trafford wciąż panuje przekonanie, że zmiana na stanowisku menadżera latem jest konieczna.

Perspektywa drugiej w ciągu 3 lat absencji w Lidze Mistrzów (United traci 4 punkty do czwartego Manchesteru City i ma dużo gorszy bilans bramkowy) i fakt, że Van Gaal wkracza w ostatni rok swojego kontraktu, jest decydującym czynnikiem, że po zakończeniu obecnego sezonu jest najlepszy moment na taką zmianę.

W obliczu przyjścia Pepa Guardioli do Manchesteru City, oraz dużego prawdopodobieństwa, że po ciężkim sezonie, w przyszłym roku Chelsea i Liverpool wrócą znacznie silniejsze, United nie może ryzykować kolejnego rozczarowującego sezonu pod wodzą Van Gaala.

Receptą na problemy Czerwonych Diabłów ma być zatrudnienie Jose Mourinho, który osiągał już wielkie sukcesy w Porto, Chelsea, Interze Mediolan i Realu Madryt i są w nim pokładane duże nadzieje na powtórzenie tego w Manchesterze.

Wcześniej przeciwni zatrudnieniu Mourinho na Old Trafford byli Sir Alex Ferguson i Sir Bobby Charlton, jednak teraz oni także dostrzegają konieczność zmiany i ich opór maleje z każdą chwilą, co może znacznie przyspieszyć działanie szefostwa United.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X