Klub

Anthony Martial o swoim rozwoju


Anthony Martial jest przekonany, że czas, który spędził na boisku w trakcie swojego pierwszego sezonu na Old Trafford, był kluczowy w kontekście jego piłkarskiego rozwoju. Francuz gwarantuje kibiciom Manchesteru United jeszcze lepszą grę w przyszłych latach. 

20-latek zagrał w pełnym wymiarze czasowym w każdym z ostatnich dziesięciu meczów United. W całym sezonie zaliczył aż 42 występy, z tego aż 39 od pierwszej minuty. Jest to lepszy wynik niż łącznie w czasie dwóch sezonów w Monaco.

Louis van Gaal przyznał, że tak młody zawodnik powinien otrzymywać więcej odpoczynku, jednak dzięki regularnej grze jego podopieczny szybciej przystosował się do warunków Premier League.

– Nie oczekiwałem tak wielu szans, ale dzięki temu niesamowicie się rozwinąłem. Menadżer zaufał mi od samego początku, dzięki czemu nabrałem doświadczenia. Oczywiście nie jest to idealny sezon w moim wykonaniu. Mogłem wykazać się większym opanowaniem, dzięki czemu mógłbym się pochwalić większą liczbą bramek. Nie zaszkodziłaby też większa liczba asyst. Muszę nadal pracować, aby być jeszcze bardziej pożytecznym elementem drużyny. – powiedział Anthony w wywiadzie dla United Review.

Dzięki swojej szybkości Anthony był zagrożeniem dla defensywy rywali niezależnie od pozycji na boisku. Francuz może się pochwalić 13 golami, mimo że większość czasu na boisku spędził na pozycji skrzydłowego.

– Osobiście nie lubię podnoszenia ciężarów i nie trenuję zbyt wiele, aby być silniejszym zawodnikiem. Podnoszę ciężary, aby utrwalić swoją muskulaturę, ale nie zależy mi na rozwoju. Wiem, że jeśli przesadzę z ciężarami, mogę stracić swoją naturalną cechę, czyli przyspieszenie. 

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X