Klub

Sir Alex Ferguson na temat Guardioli w City


628-390-ferguson-wenger

Były menadżer Manchesteru United Sir Alex Ferguson wypowiedział się na temat wpływu, jaki Pep Guardiola bedzie miał na Manchester City i całą Premier League.

Sir Alex przyznał, że Pep to ogromne wzmocnienie Manchesteru City, jednak Premier League to wymagająca liga i nie jest powiedziane, że Hiszpan odniesie w niebieskiej części Manchesteru sukces. W swojej biografii SAF ujawnił, że chciał, aby Guardiola trafił na Old Trafford, jednak były menadżer Barcelony wybrał Bayern Monachium.

Guardiola jest profesjonalista. Oczekuje tego samego od swoich piłkarzy, więc każdy jego trening stoi na wysokim poziomie. Każdy piłkarz City musi pracować na 100%, aby utrzymać się w zespole. Bez wątpienia Pep to doskonały menadżer, ale Premier League to bardzo wymagająca liga. Każdy zagraniczny szkoleniowiec, który trafił do Anglii to potwierdzi. Arsene Wenger przyznał to po kilku miesiącach pracy, a Jose Mourinho nie odniósłby takich sukcesów bez ogromnego nakładu pracy. 

Ferguson dostrzega w zatrudnieniu Pepa same plusy po kadencji Manuela Pellegriniego. Mimo tego SAF uważa, że kibice “The Citizens” nie powinni oczekiwać od Guardioli takich samych sukcesów jak Barcelona.

– Pep odniesie sukces, ale nie sądzę, aby był w stanie zbudować drugą Barcelonę. Oni byli najlepsi. 

Sir Alex przypomniał także o wyrównanym poziomie ligi angielskiej. Były menadżer uważa, że Leicester City jest w stanie namieszać również w przyszłym sezonie.

W przyszłym sezonie wszystkie duże kluby będą zmotywowane do wygrania ligi, więc zadanie Guardioli będzie naprawdę trudne. Arsenal, City, Liverpool, Chelsea, Tottenham będą zdeterminowane, ale nie należy wykluczać Leicester.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X