Image default
Klub

Giggs docenia wpływ Charltona

628-390-giggs

Ryan Giggs przyznał, że zachowanie Sir Bobby’ego Charltona jest inspiracją dla każdego pracownika Manchesteru United. Asystent menadżera od początku swojej przygody z piłką nożną zasięgał rady u legendy klubu.

Ryan pobił rekord Charltona w liczbie występów w koszulce Manchesteru United w czasie zwycięskiego finału Champions League z 2008 roku. Giggs przyznał, że Bobby i Sir Alex Ferguson mieli największy wpływ na jego karierę piłkarską.

– Sir Bobby Charlton zawsze był dostępny i gotowy do rozmowy. Było tak od moich początków do zakończenia kariery. Miał ogromny wpływ na moją karierę. Zawsze interesowały go losy młodego pokolenia. Często oglądał mecze młodych roczników i rezerw. W czasie tourów fani okazują uwielbienie w stosunku do niego i wtedy zdajesz sobie sprawę, jak wielką rolę odegrał w historii “Czerwonych Diabłów”. 

W niedzielę odbędzie się otwarcie trybuny Sir Bobby’ego Charltona na Old Trafford. Z tego powodu Ryan opowiedział o roli Bobby’ego.

– Moim zdaniem Sir Bobby Charlton to uosobienie Manchesteru United. Był jednym z naszych najlepszych piłkarzy, a teraz dzięki swojej osobowości pomaga kolejnym pokoleniom. 

Podobne artykuły

Oficjalnie: Trzeci strój United na sezon 2019/20!

adi87a

Schmeichel potwierdza kontrakt De Gei

adi87a

Aftonbladet: Lindelof podpisze nowy kontrakt z Man Utd

adi87a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o