628-390-oldtrafford

Stadion, zwany również Teatrem Marzeń, mieści się w zachodniej części miasta, na Sir Matt Busby Way. Obiekt został wybudowany w 1910r., a kosztowało to ogromną jak na tamte czasy sumę 120 tysięcy funtów! Wtedy dziennik Sporting Chronicle użył słów: „Najatrakcyjniejszy, najprzestronniejszy i najbardziej niezwykły stadion jaki kiedykolwiek widziałem. Jako boisko piłkarskie jest bezkonkurencyjny na świecie, to jest zaszczyt dla Manchesteru oraz dom drużyny, która może czynić cuda. ”

Jest On w stanie pomieścić dokładnie 75797 ludzi, lecz zdażało się, że frekwencja przekraczała tą dopuszczalną. Stadion dzieli się na 4 części: The North Stand, The East Stand, The South Stand, The West Stand.

Warto wspomnieć, że nazwa „Teatr Marzeń” została nadana stadionowi przez legendę Manchesteru United – Sir Bobby’ego Charltona. Miało to znaczyć, iż jest to miejsce, gdzie spełniają się marzenia, chwała i szczęście.

Podczas II WŚ Old Trafford zostało zbombardowane przez swoją pechową lokalizację (blisko Kanału Manchesterskiego). Niestety po przedwojennym stadionie prawie nic nie zostało.

Trawa ma murawę o wymiarach 105x68m. Została sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych i nosi dumną nazwę Kentacky Blue. Jest przystosowana do trudnych warunków pogodowych i nie potrzebuje prawie słońca, więc rośnie przez cały rok.

Na stadionie największą atrakcją dla kibiców, gdy nie rozgrywa się meczów jest klubowe muzem, w którym dostajemy możliwość oglądania trofeów klubu oraz wielu pamiątek. Dodatkowo na 105 letnim obiekcie znajdziemy ogromny sklep klubowy “Megastore”, kafejkę czy przeróżne lokale bukmacherskie.