Man Utd pokonuje Newcastle na St. James’ Park

Manchester United odniósł 4 wygraną pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Czerwone Diabły po trudnym meczu pokonały 2-0 Newcastle na St. James’ Park. Po remisie Chelsea, United traci już tylko 6 punktów do czwartych w tabeli Londyńczyków.

NEWCASTLE UNITED – MANCHESTER UNITED 0-2

Bramki: Lukaku 64′ Rashford 80′

Newcastle: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Dummett, Ritchie, Diame, Hayden, Atsu, Perez, Rondon

Man Utd: De Gea, Valencia, Lindelof, Jones, Shaw, Herrera, Matic, Pogba, Mata, Rashford, Martial

W 11 i 12 minucie Atsu miał dwie sytuacje strzeleckie, jednak z oboma strzałami łatwo poradził sobie David De Gea

W 14 minucie odpowiedź Martiala, lecz strzał zza pola karnego trafił w boczną siatkę.

W 18 minucie kolejny strzał Atsu. De Gea był asekurowany przez Lindelofa, jednak była to groźna sytuacja strzelecka.

W 24 minucie po długim podaniu Lindelofa, niespodziewanie oko w oko z Dubravką znalazł się Rashford, jednak miał za mało miejsca by pokonać golkipera Newcastle.

W 28 minucie ostry atak Lascellesa na Andera Herrerę i żółta kartka dla defensora Srok.

W 29 minucie ładna akcja kombinacyjna pilkarzy United i strzał Pogby zza pola karnego, piłka minęła słupek bramki Dubravki.

W 30 minucie ładne rozegranie Rashforda z Martialem, o krok od zdobycia bramki był Mata, Dubravka jednak wybił piłkę spod nóg Hiszpana.

W 51 minucie doskonały przechwyt Lindelofa i prostopadłe podanie do Rashforda, Anglik niestety fatalnie spudłował.

W 57 minucie kontratak Newcastle, Atsu podawał w pole karne do Rondona, lecz zagrał niedokładnie.

W 59 minucie Shelvey doskonale podaje prostopadle do Ayoze Pereza, w ostatniej chwili Shaw zablokował strzał piłkarza Newcastle.

W 62 minucie podwójna zmiana, Alexis i Lukaku zastępują Matę i Martiala.

GOL! 64 minuta, Rashford niebezpiecznie uderzył z rzutu wolnego, Dubravka wypuścił piłkę przed siebie, a Lukaku pewnie uderzył obok bramkarza Newcastle.

W 72 minucie Shelvey w bandycki sposób atakuje Pogbę. To powinna być czerwona kartka!

W 75 minucie kolejny strzał Atsu, był groźnie, ale obok bramki.

GOL! 80 minuta, Dobre wyjście z kontrą Rashforda i Lukaku, do akcji włączył się też Alexis, który celnie podał do Rashforda i Anglik pewnie pokonał bramkarza Newcastle.

W 85 minucie Ritchie uderzał z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie.

W 87 minucie Rashford zostaje zmieniony przez Lingarda.

W 89 minucie Shelvey uderza głową z dużej odległości, De Gea pod pełną kontrolą odprowadził piłkę wzrokiem.

W 93 minucie doskonały kontratak United. Lingard wypuścił prostopadłym podaniem Pogbę, ten minął już Dubravkę, lecz uderzył w boczną siatkę. Szkoda, że Francuz nie podał niekrytemu Lukaku.

Czerwone Diabły pokonując dziś Sroki z Newcastle odniosły 4 wygraną z rzędu pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Norweg jest drugim po Sir Matt’cie Busbym menadżerem United któremu udało się wygrać 4 pierwsze spotkania w klubie z Old Trafford. Legendarny trener zdołał wygrać 5 pierwszych meczów.