Mourinho: Nie zasłużyliśmy na wygraną

Zdaniem menedżera United, jego drużyna nie zasłużyła dziś na więcej niż remis. 

Jose, jak oceniasz wynik końcowy, chyba mimo wszystko, jesteś rozczarowany?

Nie, patrząc po przebiegu meczu i na grę obu zespołów, remis to sprawiedliwy rezultat. Zasłużyliśmy na punkt, nie więcej. 

Czego dzisiaj zabrakło, do pokonania Wolves?

Zabrakło dobrego wejścia w mecz, odpowiedzialności, koncentracji, konsekwencji w naszej grze, ambicji i woli walki. Zawróciłem na to uwagę w szatni, a mimo to, druga połowa wyglądała tak samo słabo w naszym wykonaniu jak pierwsza. Kiedy tyle Ci brakuje to ciężko o wygranie meczu.

Nie uważasz, że twoja drużyna popełniła błąd, cofając się po strzeleniu pierwszego gola i oddając pole rywalowi?

Oczywiście, że tak. Wolves lepiej weszło w spotkanie, przycisnęli nas, ale to my wyszliśmy na prowadzenie. Zabrakło chęci i ambicji, żeby strzelać kolejne gole. Rywale to wykorzystali. Byliśmy zbyt pasywni.

Czyli zespół nie spełnił twoich założeń i oczekiwań?

Wiem, że stać ich na więcej oraz, że potrafią grać lepiej. Dzisiaj po prostu tego nie pokazali.

Czy rezerwowi wnieśli do gry to czego po nich oczekiwałeś?

Nie, ich wejście nic nie zmieniło.

Przed spotkaniem komplementowałeś rywala, przekonując, że to będzie trudne spotkanie. Co sądzisz o drużynie Wolverhampton, po zakończonym dzisiejszym meczu?

Nic się nie zmieniło, to bardzo dobra drużyna. Mają dobrych zawodników, którzy nie grają w reprezentacjach swoich krajów, mają dużo czasu na wspólne treningi i dużo więcej czasu na odpoczynek. Pokazali klasę dzisiaj, pokazali klasę przeciwko City. Nie przegrali zarówno z mistrzem, jak i wicemistrzem. Myślę, że to mówi samo za siebie.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja