Dublet Lukaku, United wygrywa z Burnley

Manchester United wygrał po razu drugi w tym sezonie Premier League. Pierwszą wyjazdową wygraną, swoimi dwoma golami zapewnił Romelu Lukaku. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale Paul Pogba nie trafił z rzutu karnego.

Już w 4 minucie, dobra okazja Jesse Lingarda, który minął dwóch obrońców rywala, ale jego strzał przeleciał tuż obok słupka!

Pierwsze minuty zdecydowanie dla United, wyjątkowo aktywny jest Lingard, który zdążył oddać już 3 strzały.

W 19 minucie żółtą kartkę obejrzał Alexis Sanchez, za faul na Bardsley’u.

GOOOL!! 0:1! Lukaku! Dośrodkowanie Alexisa Sancheza, dociera na głowę rosłego Belga, który nie ma problemów z wykorzystaniem tej okazji! Prowadzimy od 27 minuty!

Kontratak United prawie zakończył się drugim golem Lukaku! W 36 minucie Alexis zagrał do Belga, który próbował przerzucić piłkę nad Hartem, ale golkiper gospodarzy odbił tę piłkę rękami.

GOOOLLL!!! Romelu Lukaku pakuje drugą bramkę w tym meczu! 0:2! Piłka po strzale Lingarda odbiła się dla Belga na tyle idealnie, że nie miał on problemów z ponownym pokonaniem Joe Harta!

W 53 minucie Sanchez dostał piłkę w polu karnym, ale świetny wślizg Mee zabiera mu szansę na gola.

Chwilę później kolejna szansa Chilijczyka, który strzela z woleja, ale Hart dobrze interweniuje.

W 66 minucie dobry, mocny strzał Luke Shawa, ale Hart paruje na rzut rożny.

Rzut karny dla United! W 68 minucie, Marcus Rashford ładnie wywalczył jedenastkę dla United, po tym jak dał się sfaulować Lennonowi!

NIE MA GOLA! Paul Pogba dreptał w swoim stylu, ale jego mocny strzał w lewy róg bramki fenomenalnie wybronił Joe Hart! Nadal 0:2!

Czerwona kartka dla Marcusa Rashforda! Anglik starł się z Bardsleyem przy linii bocznej, uderzył obrońcę Burnley czołem, za co sędzia wyrzuca go z boiska! United w dziesiątkę!

Zrobiło się nerwowo, seria kartek dla Luke’a Shawa, a następnie dla Romelu Lukaku.

Jakim cudem to nie wpadło?! W 83 minucie Lukaku dostaje podanie od Pogby, mija Harta, ale w ostatnim momencie zostaje zablokowany na pustą bramkę, przez Mee!

W 86 minucie, Mee upada na ziemię, po walce o piłkę z Lukaku i zagrywa piłkę dłonią, sędzia jednak nie pokazuje na 11 metr.

Vokes! Ładna główka rezerwowego Burnley, ale De Gea na posterunku! Sekundy do końca.

Czerwone Diabły wreszcie zaprezentowały się solidnie i przyzwoicie. Dużo sytuacji, ofensywna gra, walka, to było United, które chcemy regularnie oglądać. Szkoda czerwonej kartki i nietrafionego rzutu karnego, ale najważniejsze są 3 punkty.

BURNLEY FC 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 27′, 44′ Lukaku

Burnley: Hart, Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor, Lennon, Cork, Hendrick (58′ Vokes), Westwood, McNeil (82′ Barnes), Wood (84′ Vydra)

United: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Shaw, Fellaini, Matić, Pogba (90+3′ Bailly), Lingard (76′ Herrera), Lukaku, Alexis (61′ Rashford, 71′ czerwona kartka)