Image default
Wypowiedzi

Scholes: United potrzebuje liderów

Paul Scholes w wywiadzie udzielonym Sky Sports, przekonuje, że w obecnym składzie Manchesteru United, brakuje liderów i mocnych charakterów.

United uległo Brighton 3:2, prezentując się miernie i bez wyrazu, zaczęto wręcz kwestionować zaangażowanie podopiecznych Jose Mourinho. Swoje dodał Paul Pogba, który przyznał, że drużyna podeszła do rywala ze „złym” nastawieniem. Legendarny Paul Scholes podał w wątpliwość czy Francuz to dobry kandydat na nowego kapitana United.

– W tej drużynie brakuje liderów. Wydawało się, że Paul Pogba ma takie zadatki, wygrał Mundial, strzelił bramkę w finale, liczyłem, że to go zbuduje i sprawi, że będzie lepszy. Jednak nie, on znów zagrał słabo, nie inspirował tej drużyny. Jest nieregularny, nie można na niego liczyć w każdym meczu. Nie motywuje swoich kolegów, nie wiem, czy to on powinien nosić opaskę kapitana – powiedział Scholes.

– Może Lukaku pociągnie tą drużynę? Potrafi wygrywać mecze dla swojej drużyny, pokazywał to wcześniej. To jeden lider, kto dalej? Martial? Niby ma potencjał, ale potem gra taką połowę jak ta pierwsza w meczu z Brighton, kiedy de facto robi jedną, bardzo skromną akcję lewą stroną, a potem schodzi w 55 minucie. I to tyle. Ta drużyna nie ma liderów, nie ma charakterów, nie ma walczaków. Może ten sezon kogoś takiego wykreuje, ale na ten moment, brak tych liderów jest aż nadto widoczny.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka