Liverpool gromi United na Tournee w USA

Manchester United sromotnie przegrał mecz towarzyskiego turnieju International Champions Cup, z Liverpoolem. Czerwone Diabły uległy aż 1:4.

W 9 minucie dośrodkowanie w pole karne United, główkuje Mohamed Salah, ale jego próba przelobowania Granta, się nie udała, bramkarz United skutecznie interweniował.

Chwilę później strzał Van Dijka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale z linii bramkowej wybija Herrera.

W 13 minucie znów dośrodkowanie do Salaha, ten strzela głową, ale prosto i lekko w samego Granta.

W 20 minucie do siatki Grabary trafia Juan Mata, ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego.

GOL! 0:1 dla Liverpoolu. Sadio Mane pewnie wykorzystuje rzut karny, pokonując Granta.

GOOOOLL!!! 1:1! Andreas Pereira fantastycznie huknął z rzutu wolnego! Strzał został oddany z okolic 20 metra, Grabara w bramce był całkowicie bez szans!

W 43 minucie akcja Liverpoolu, Camacho dostaje piłkę od Salaha, dośrodkowuje, ale za mocno i za plecy Sadio Mane, piłka wychodzi na aut.

„The Reds” przycisnęli, kolejna ich akcja, Camacho dogrywa w pole karne do Mane, ten przyjmuje, odwraca się i szuka podaniem Salaha, ale znajduje Milnera, który strzela z pierwszej piłki, na szczęście Fosu-Mensah świetnie blokuje to mocne uderzenie.

W 55 minucie wreszcie akcja United, Sanchez zagrywa na 20 metr, do McTominay’a, ten strzela z pierwszej piłki, ale za lekko i prosto w bramkarza.

W 62 minucie dośrodkowanie na Alexisa Sancheza, który dochodzi do piłki, ale zdołał tylko lekko ją skierować w kierunku bramki rywala, Kelleher bez problemu chwyta.

GOL! Liverpool znów prowadzi, Sturridge w swoim pierwszym kontakcie z piłką, strzela bramkę. Shaqiri opanował piłkę w polu karnym zagrał do Anglika, ten strzela z pierwszej piłki i trafia tuż przy słupku Joela Pereiry.

GOL! 1:3… Kolejny rzut karny dla LFC, który na bramkę pewnie zamienia Ojo.

W 76 minucie dobrą okazję miał Alexis, ale jego strzał z 12 metra został zablokowany.

GOL! 1:4, Shaqiri pogrąża United, kapitalną bramką. Dośrodkowanie Robertsona, Szwajcar cudownie złożył się do przewrotki, Joel Pereira bez szans.

Podopieczni Jose Mourinho zagrali dziś bardzo słabo i poza bramką Andreasa Pereiry, ciężko znaleźć więcej pozytywów. Chociaż to mecz towarzyski, to taki wynik, na niecałe dwa tygodnie przed startem Premier League, mogą martwić.

MANCHESTER UNITED 1:4 LIVERPOOL FC

Bramki:  31′ A.Pereira, 28′ Mane (k) 66′ Sturridge, 74′ Ojo (k) 82′ Shaqiri

United: Grant (46′ J.Pereira),Darmian, Fosu-Mensah, Bailly, Tuanzebe, Mitchell (71′ Fred), McTominay, Herrera (82′ Herrera), Pereira, Mata (71′ Chong), Alexis (81′ Gomes)

Liverpool: Grabara (46′ Kelleher), Camacho(70′ Gruijć) , Klavan(46′ Philips) , Van Dijk (65′ Gomez), Moreno (65′ Jones), Fabinho(65′ Robertson), Lallana(46′ Woodburn) , Milner (65′ Chirivella) , Salah (46′ Shaqiri), Mane (46′ Ojo), Solanke (65′ Sturridge)