Piłkarze Manchesteru United na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji [RAPORT]

Phil Jones, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Ashley Young (Anglia)

Reprezentacja Anglii wyszła z grupy G z drugiego miejsca. Przed Anglikami znalazła się Belgia, która zapewniła sobie 1. miejsce w grupie wygrywając 1:0 w ostatnim meczu fazy grupowej. Gola dla Belgów zdobył były piłkarz Manchesteru United Adnan Januzaj. W decydującym spotkaniu zagrali Phil Jones i Marcus Rashford. Jones zaliczył solidny mecz, natomiast Rashford mimo czterech oddanych strzałów nie należał do najlepszych graczy na boisku.

W pierwszym meczu Anglików z Tunezją (2:1) zagrali od pierwszej minuty Ashley Young i Jesse Lingard, a z ławki wszedł Marcus Rashford. Lingard był aktywny – strzelał aż 4 razy i starał się wspierać ataki Synów Albionu. Dobrze zagrał Young, który był chwalony za swoją dobrą grę na pozycji wahadłowego.

Drugi mecz z Panamą przyniósł Anglikom zwycięstwo 6:1. Na boisku po raz kolejny od pierwszej minuty zameldowali się Lingard i Young. Dobre spotkanie zaliczył Jesse, którego gol z pewnością jest kandydatem do bramki turnieju.

Rywalem Anglików w 1/8 finału została pogromczyni Polski Kolumbia. Po raz kolejny od początku zagrali Young i Lingard. Bez szału zagrał Jesse, natomiast Young znów zagrał na wysokim poziomie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i o awansie do ćwierćfinału zadecydowały rzuty karne. Drugi rzut karny dla Anglików wykonał skutecznie Marcus Rashford, który na boisko wszedł w 113. minucie spotkania. Pojedynek w rzutach karnych wygrali Anglicy.