Piłkarze Manchesteru United na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji [RAPORT]

Marouane Fellaini, Romelu Lukaku (Belgia)

Belgowie wygrali grupę G wygrywając 5:2 z Tunezją, 3:0 z Panamą i 1:0 z Anglią.

W pierwszym meczu z Panamą dobrze zagrał Romelu Lukaku, który wybiegł na plac gry od początku, a w drugiej połowie zdobył dwie bramki, czym przypieczętował zwycięstwo swojej reprezentacji.

Również z Tunezją napastnik zdobył dwie bramki i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. W drugiej połowie na placu gry zameldował się Marouane Fellaini, który nie wyróżnił się niczym szczególnym. Pomocnik wszedł w miejscu Lukaku, który złapał lekki uraz kostki.

W ostatnim meczu fazy grupowej z Anglikami na placu gry od początku znalazł się Fellaini i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Rosły gracz zaliczył m.in. zablokowanie strzału w światło bramki, dzięki czemu uratował 3 punkty dla Belgów.

W pierwszym spotkaniu rundy pucharowej z reprezentacją Japonii po urazie na boisku wrócił Lukaku. Były piłkarz Chelsea nie pokazał się ze zbyt dobrej strony i nie pomógł Czerwonym Diabłom w odniesionym w dramatycznych okolicznościach zwycięstwie. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marouane Fellaini, który zdobył gola wyrównującego na 2:2 w 74. minucie spotkania.

Romelu Lukaku bardzo dobrze wszedł w mundial i bardzo możliwe, że z Harrym Kanem rywalizował będzie o koronę króla strzelców. Marouane Fellaini natomiast udowadnia, że potrafi odnaleźć się w trudnych momentach i pomóc zespołowi.

Dyskusja