Piłkarze Manchesteru United na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji [RAPORT]

Paul Pogba (Francja)

Francuzi rywalizację w grupie C Mistrzostw Świata w Rosji rozpoczęli od pojedynku z Australią. Pogba nie wyróżnił się niczym specjalnym i nie miał zbyt dużego udziału w zwycięstwie 2:1.

Lepiej zagrał w czasie wygranego 1:0 meczu z Peru, jednak jeszcze lepiej grał jego partner ze środka pola N’Golo Kante.

W meczu z Danią miejsca dla Pogby zabrakło, jednak Didier Deschamps zdecydował się na wystawienie do gry składu złożonego z piłkarzy zazwyczaj grających drugie skrzypce w reprezentacji Francji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

W 1/8 finału z Argentyną Paul również nie należał do głównych aktorów widowiska. Paul zaliczył solidne spotkanie w obronie i ataku, jednak nie zaliczył asysty i nie zdobył bramki.

W przypadku Paula Pogby niestety słuszne są słowa Jeremiego Aliadiera. Mimo ogromnej renomy pomocnik Manchesteru United nie jest w stanie przejąć kontroli nad grą swojego zespołu i wydaje się być tylko jednym z drugoplanowych aktorów.

Marcos Rojo (Argentyna)

Argentyńczycy nie bez problemów wyszli z grupy D. Dopiero w 86. minucie meczu ostatniego spotkania fazy grupowej z Nigerią zapewnili sobie awans. Gola zdobył Marcos Rojo, który swoim golem dał Albicelestes awans z drugiego miejsca.

Obrońca Manchesteru United wystąpił także w zremisowanym 1:1 meczu z Islandią, jednak nie zagrał najlepiej. Zabrakło go w czasie porażki 0:3 z dobrze dysponowaną reprezentacją Chorwacji.

1/8 finału przyniosła Argentynie pojedynek z Francją. Nieudolna interwencja Marcosa sprawiła, że Francuzi w 11. minucie meczu otrzymali rzut karny.

Słaba postawa obrońcy Manchesteru United sprawiła, że został zmieniony już po pierwszej połowie. Ostatecznie reprezentacja Argentyny przegrała 3:4.