Image default
Hotnews Wypowiedzi

Dalot: Zrobię wszystko, żeby klub wygrywał

Przedstawiamy pierwszy wywiad nowego piłkarza United, Diogo Dalota, który odpowiedział na kilka pytań dla telewizji klubowej.

Diogo, witamy w Manchesterze United. Jakie to uczucie, zostać Czerwonym Diabłem?

Jestem tym niezwykle podekscytowany i mam nadzieję, że dokonam tutaj wielkich rzeczy.

Co właściwie wiesz o United i jakie są twoje oczekiwania?

Wiem, że to jeden z największych klubów na świecie, nadal ciężko mi uwierzyć, że tutaj jestem, to coś wspaniałego, nieprawdopodobnego.

Przeszedłeś wszystkie szczeble juniorskie w FC Porto, innym wielkim klubie z tradycjami. Nauczyli Cię tam wszystkiego co umiesz?

Dorastałem w Porto. To miasto dało mi wszystko, tak samo klub. Dziś jestem tutaj, właśnie dzięki Porto i będę mu wdzięczny do końca życia.

Jesteś dumny z bycia pierwszym Portugalczykiem, sprowadzonym do United przez Jose Mourinho?

Tak, dla mnie to wyróżnienie. Cieszę się, że podjął taką decyzję i zrobię wszystko, żeby tylko go utwierdzić w przekonaniu, że wybrał słusznie. Wierzę, że pod jego okiem, rozwinę się i stanę się lepszym piłkarzem.

Jakim piłkarzem jest Diogo Dalot?

Jestem typem „pracusia”, skupiam się na rozwoju, każdego dnia chcę być lepszy niż byłem wczoraj. Moja domyślna pozycja to prawa obrona.

Czy na lewej obronie radzisz sobie tak samo dobrze jak na prawej?

Wydaję mi się, że radzę sobie dobrze na lewej stronie, ale jednak preferuję prawą flankę. Jednak jeśli trener będzie mnie potrzebował na lewej obronie, to zagram tam bez problemu.

Premier League to będzie dla Ciebie coś nowego. Grałeś już co prawda mecz na Anfield, w Lidze Mistrzów. Wiesz zapewne, jak ważne są w naszym klubie mecze z Liverpoolem?

Tak, oczywiście, że wiem. Mój debiut w Lidze Mistrzów to było coś fantastycznego, ten hymn, te emocje. Nigdy tego dnia nie zapomnę

Jakie są twoje krótkofalowe plany w United?

Chcę przede wszystkim pomóc klubowi w wygrywaniu trofeów, nic więcej. Nie mam jakiś celów indywidualnych, nie jestem takim typem piłkarza. Drużyna jest najważniejsza.

Czy jest coś co chcesz powiedzieć fanom Manchester United?

Spodziewajcie się, że dam z siebie wszystko, że będę walczył dla tego klubu, dla tej koszulki, zrobię wszystko, żeby drużyna wygrywała. To jest najważniejsze.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka