Sky Sports: United zainteresowane sprowadzeniem Willian’a

Jak podaje Sky Sports, powołując się na swoje źródła, Manchester United jest zainteresowany sprowadzeniem Williana, z Chelsea.

Reporterzy Sky ustalili, że Brazylijczyk chce opuścić Stamford Bridge, jeżeli Antonio Conte nadal pozostanie trenerem “The Blues”. Jednak na ten moment, Manchester United nie złożył oficjalnej oferty.

29-latek nie znalazł się w kadrze meczowej na finał FA Cup, w którym to właśnie Chelsea pokonała United 1-0, a w 5 ostatnich spotkaniach, 4 razy zaczynał na ławce rezerwowych. Dużo zamieszania zrobiło też jego zdjęcie, które wrzucił na swojego Instagrama, na którym widzimy całą drużynę, fetującą wygranie pucharu. Wszystkich na tej fotografii dobrze widać, poza Antonio Conte, którego Brazylijczyk “zakrył” na zdjęciu, dzięki jeden z funkcji, wcześniej wspomnianego portalu społecznościowego.

Pozycja Conte, jako trenera Chelsea jest wyjątkowo niepewna, pomimo wygrania drugiego trofeum w ciągu dwóch lat, brak kwalifikacji do Ligii Mistrzów, może być wystarczającym powodem do zwolnienia go, dla włodarzy stołecznego klubu. Sam szkoleniowiec, nie chciał odpowiadać na pytania dotyczącego jego przyszłości w klubie. Jeśli jednak przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera, to szanse na sprowadzenie Williana, drastycznie zmaleją.

Brazylijczyk zdobył dla Chelsea 44 goli w 236 występach, od 2013 roku. Jego kontrakt jest ważny jeszcze przez 2 lata.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja