Rozczarowujący finał FA Cup. United przegrywa z Chelsea na Wembley.

Manchester United przegrał w finale FA Cup z Chelsea, 0-1, po golu Edena Hazarda z rzutu karnego.

W 9 minucie, indywidualna akcja Hazarda, który minął Phila Jonesa, i strzelił z lewej nogi po krótkim rogu, ale De Gea był na posterunku.

GOL! 1-0 dla Chelsea. Eden Hazard pewnie wykorzystuje rzut karny. Belg najpierw był faulowany, a następnie sam wykorzystał jedenastkę.

W 30 minucie, z daleka strzela Paul Pogba, ale minimalnie obok bramki.

W 35 minucie, z rzutu wolnego strzela Fabregas, ale prosto w mur.

W 45 minucie ładna wrzutka Younga, do główki skakał Jones, ale nie trafił czysto w piłkę i w rezultacie, oddał niecelny strzał.

53 minuta, z rzutu wolnego wrzuca Marcus Rashford, ale mocną centrę Anglika, piąstkuje Courtois.

United wreszcie przycisnęli, Sanchez wślizgiem zabiera piłkę Fabregasowi, podaje ją do Rashforda, ten strzela, ale prosto w Courtois! W 56 minucie nadal 0-1.

W 60 minucie, z daleka strzela Matić, ale bardzo niecelnie.

Piłka w siatce Chelsea, ale niedoszły strzelec, Alexis Sanchez, był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał bramki Chilijczyka.

Jak to nie wpadło?! Courtois broni sam na sam z Rashfordem! W 72 minucie, świetna okazja Rashforda, ale Belg kapitalnie interweniuje!

Chwilę po wejściu, ładna kombinacyjna akcja Martiala i Lukaku, zakończona zablokowanych strzałem.

W 80 minucie, potężna bomba Maticia, ale Courtois paruje na rzut rożny!

Pogba! Zmarnowana sytuacja! Wrzutka z rzutu rożnego, Pogba był sam na 8 metrze, ale nie zdołał posłać piłki do bramki!

Czerwone Diabły zagrały dziś przeciętnie, a pomimo tego i tak stworzyły sobie sytuacje, po których powinny pokonać Courtois. Tak się jednak nie stało i to właśnie Chelsea wygrywa FA Cup.

CHELSEA FC 1:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 22′ Hazard (k)

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Cahill, Rudiger, Moses, Fabregas, Kante, Bakayoko, Alonso, Hazard (90+1′ Willian), Giroud (89′ Morata)

Man Utd: De Gea, Valencia, Smalling, Jones (87′ Mata), Young, Herrera, Matić, Pogba, Rashford (73′ Lukaku), Lingard (73′ Martial), Sanchez