Mourinho po przegranym finale z Chelsea

Pomimo porażki Manchesteru United, Jose Mourinho chwalił grę swoich podopiecznych i zapewnia, że nie ma do nich żadnych zastrzeżeń.

O występie swojej drużyny:

Każda porażka boli, zwłaszcza taka w finale, ale kiedy widzę, że drużyna dała z siebie wszystko, walczyła do końca, to ten ból nie jest tak mocny. Wolę już taką porażkę po walce, niż taką jak na przykład z Newcastle. Ja jestem zadowolony z tego co widziałem na boisku, nie mam do moich zawodników żadnych zastrzeżeń.

Dlaczego Romelu Lukaku nie zagrał w wyjściowym składzie:

To nie była moja decyzja, tylko jego. Kiedy piłkarz sam mi mówi, że nie czuje się na tyle, żeby zagrać od początku, to co mam zrobić, wystawić go na siłę? Zapytałem go ile minut w takim razie mu dać, zagrał tyle ile dał radę. 

O rywalu:

Wiedziałem jak gra Chelsea, przewidywałem, że będą chcieli rozbijać nas swoim defensywnym środkiem pomocy. Wiedziałem, że bez silnego snajpera, będzie nam ciężko. Oni tylko grali długie piłki do Giroud, który zgrywał je do Hazarda, by ten wykreował coś indywidualnie. Byłem przekonany, że nie stracimy gola w tym meczu, ale jedna indywidualna akcja Hazarda wystarczyła by nas dziś pokonać.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja