Image default
Klub

Rui Faria żegna się z Man Utd

Rui Faria po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Manchesteru United po 2,5 letniej pracy w klub i rozstanie się tym samym też z Jose Mourinho, u którego boku spędził 17 lat.

– Po długich rozważaniach i z ciężkim sercem zdecydowałem, że czas odejść. Mam za sobą 17 lat niesamowitych i niezapomnianych doświadczeń [u boku Mourinho – przyp.red.]. Aczkolwiek poczułem, że chciałbym przez jakiś czas poświęcić więcej czasu rodzinie, by potem podjąć kolejne wyzwanie w mojej karierze.

– Chcę bardzo podziękować Jose Mourinho za wiarę, jaką mnie obdarzył przez te wszystkie lata, gdy to wszystko było dla mnie tylko studenckim marzeniem. Chcę mu podziękować za możliwość, za pewność i wiedzę, a także za doświadczenia, ale przede wszystkim za przyjaźń.

– Dziękuję też Manchesterowi United i wszystkim innym klubom, w których miałem przywilej pracować podczas tego okresu. Chcę powiedzieć wielkie „dziękuję” dla całego sztabu i piłkarzy, którzy w wielkim stopniu przyczynili się do mojego rozwoju jako osoby i profesjonalisty. Życzę Wam wszystkim wszystkiego co najlepsze w przyszłości, wiedząc, że zawsze będziecie moimi przyjaciółmi – powiedział Rui Faria.

Ze swoim przyjacielem pożegnał się także Jose Mourinho:

17 lat w Leirii, Porto, Londynie, Mediolanie, Madrycie, znowu w Londynie i Manchesterze. Trening, gra, podróże, nauka, śmiech i wiele łez szczęścia.

– Minęło 17 lat i dzieciak jest teraz mężczyzną. Inteligentny student stał się ekspertem od futbolu, gotowym na pełną sukcesów karierę menadżerską. Będzie mi brakowało przyjaciela i to dla mnie najtrudniejsze, ale jego szczęście jest ważniejsze, oczywiście szanuję jego decyzję, szczególnie dlatego, że wiem, iż zawsze będziemy razem. Bądź szczęśliwy przyjacielu!

Podobne artykuły

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków

Adrian Bączyk

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

Adrian Bączyk

Bez bramek na Old Trafford. Derby Anglii na remis.

Mateusz Motyka