Rui Faria żegna się z Man Utd

Rui Faria po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Manchesteru United po 2,5 letniej pracy w klub i rozstanie się tym samym też z Jose Mourinho, u którego boku spędził 17 lat.

– Po długich rozważaniach i z ciężkim sercem zdecydowałem, że czas odejść. Mam za sobą 17 lat niesamowitych i niezapomnianych doświadczeń [u boku Mourinho – przyp.red.]. Aczkolwiek poczułem, że chciałbym przez jakiś czas poświęcić więcej czasu rodzinie, by potem podjąć kolejne wyzwanie w mojej karierze.

– Chcę bardzo podziękować Jose Mourinho za wiarę, jaką mnie obdarzył przez te wszystkie lata, gdy to wszystko było dla mnie tylko studenckim marzeniem. Chcę mu podziękować za możliwość, za pewność i wiedzę, a także za doświadczenia, ale przede wszystkim za przyjaźń.

– Dziękuję też Manchesterowi United i wszystkim innym klubom, w których miałem przywilej pracować podczas tego okresu. Chcę powiedzieć wielkie “dziękuję” dla całego sztabu i piłkarzy, którzy w wielkim stopniu przyczynili się do mojego rozwoju jako osoby i profesjonalisty. Życzę Wam wszystkim wszystkiego co najlepsze w przyszłości, wiedząc, że zawsze będziecie moimi przyjaciółmi – powiedział Rui Faria.

Ze swoim przyjacielem pożegnał się także Jose Mourinho:

17 lat w Leirii, Porto, Londynie, Mediolanie, Madrycie, znowu w Londynie i Manchesterze. Trening, gra, podróże, nauka, śmiech i wiele łez szczęścia.

– Minęło 17 lat i dzieciak jest teraz mężczyzną. Inteligentny student stał się ekspertem od futbolu, gotowym na pełną sukcesów karierę menadżerską. Będzie mi brakowało przyjaciela i to dla mnie najtrudniejsze, ale jego szczęście jest ważniejsze, oczywiście szanuję jego decyzję, szczególnie dlatego, że wiem, iż zawsze będziemy razem. Bądź szczęśliwy przyjacielu!

Źródło:

manutd.com

Dyskusja