Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Niektórzy piłkarze nigdy nie wejdą na poziom oczekiwany w Man Utd

Jose Mourinho przed meczem z West Ham powiedział, że niektórzy piłkarze z jego obecnego składu nigdy nie spełnią oczekiwań pokładanych w nich na Old Trafford.

Zapytany o to czy jego zespół potrzebuje więcej jakości i lepszego nastawienia, odpowiedział:

– Potrzebujemy obu tych rzeczy. Ile punktów dzieli nas od Manchesteru City? Nie dwa, trzy czy cztery, ale wiele punktów. Myślę, że potrzebujemy obu rzeczy, o których wspomnieliście. Niektórzy z naszych zawodników muszą być bardziej konsekwentni w swojej grze, potrzebujemy też więcej jakości. W niektórych bardziej wierzę, niż w innych. Pracowałem z zawodnikami kilka lat, znam ich lepiej niż ktokolwiek inny.

– Oczywiście co do niektórych zawodników jestem pewien, że spełnią oczekiwania. W stosunku do innych mam taką nadzieję, a niektórzy nigdy tego nie zrobią.

Dopóki nie możesz mieć idealnego składu i kupować jednego bramkarza, jeśli nie jesteś zadowolony to kupować następnego, kupować środkowego obrońcy i jeśli nie jesteś zadowolony to także go zmieniać, dopóki nie możesz tak robić, a chcesz iść w kierunku idealnego składu, musisz zachować piłkarzy, których nie lubisz i w których nie wierzysz, że są na poziomie reszty kadry.

– Jeśli zapytasz menadżerów w Premier League, nie mówię, że wszystkich ale większość z nich, powiedzą Ci to samo.  W moim składzie mam piłkarzy, w których miejsce chciałbym mieć innych lepszych. To podstawa. 

– Gdy przegrywasz z wszystkimi beniaminkami, nie pachnie mi to dobrze. Kiedy przegrywasz z małymi klubami a pokonujesz te duże, to nie jest w porządku. Jednak gdy przegrywasz z dużymi klubami, a wygrywasz z małymi, to też nie jest dobre.

– Sądzę, że to normalne, iż w trakcie sezonu masz słabe momenty, ale w zbalansowany sposób. Nie powinno być tak, że zawsze przegrywasz z wielkimi klubami, bo się ich boisz lub z małymi ponieważ ich nie szanujesz. Chcę by każdy z moich piłkarzy miał taką mentalność jak ja. Ja się nie boję grać z wielkimi klubami, ale też szanuję te małe – powiedział Mourinho.

Podobne artykuły

Zaha: Manchester United chciał mnie złamać

Adrian Bączyk

Mourinho: United dobrało złą taktykę na mecz z Barceloną

Adrian Bączyk

Higginbotham: United potrzebuje dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia

Mateusz Motyka