Wyjazdowa porażka z Brighton

Manchester United przegrał 1-0 na wyjeździe, z ekipą Brighton & Hove Albion, po golu Pascala Grossa.

Szybki początek United, w 3 minucie piłka wpada do siatki gospodarzy, ale chorągiewka sędziego w górze. Niedoszły strzelec, Marouane Fellaini, był na spalonym.

W odpowiedzi Brighton, Murray strzela z daleka, ale De Gea spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

W 13 minucie ładna akcja Grossa, zawodnik gospodarzy minął 2 piłkarzy United, zszedł na prawą nogę, uderzył, ale prosto w De Geę.

Kolejny groźny strzał Brighton, potężne uderzenie z daleka Murraya, ale De Gea popisuje się kapitalną interwencją!

W 24 minucie, Rashford strzela z woleja, ale Dunk fantastycznie blokuje ten strzał głową.

Chwilę później, odpowiedź Izquierdo, który strzela z daleka, piłka po palcach De Gei przechodzi nad poprzeczką.

W 34 minucie, kolejna dobra akcja Brighton, prostopadłe podanie do Grossa, ten był blisko bramki, ale został powstrzymany przez dobre wyjście z bramki De Gei.

W 50 minucie, Pogba dostaje piłkę na 16 metr, przyjmuje i strzela, ale za lekko i Ryan spokojnie łapie.

GOL! 1-0 dla Brighton, Gross strzela gola dla gospodarzy. Izquierdo mija Darmiana, dośrodkowuje na głowę do Grossa, który pakuje piłkę do siatki.

Beniaminek dalej atakuje, dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka dociera do Izquierdo, ten strzela z pierwszej piłki, ale obok bramki.

W 68 minucie, Mata strzela z rzutu wolnego, z okolic 19 metra, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.

W 71 minucie, Rashford strzela mocno i celnie, ale Ryan świetnie broni!

W 78 minucie, Mata dogrywa do Martiala, ten przyjmuje, strzela, ale w trybuny.

Kolejne 15 minut, to próby ataku w wykonaniu Czerwonych Diabłów, ale wyjątkowo nieudolne i nieskuteczne.

Podopieczni Jose Mourinho, zagrali dziś słabo, bez zaangażowania, rozkojarzeni i zasłużenie przegrali, z ambitnie grającym Brighton, które zasłużenie wygrało to spotkanie i zapewniło sobie utrzymanie w Premier League.

BRIGHTON 1:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 57′ Gross

Brighton: Ryan, Bruno, Duffy, Dunk, Bong, Knockaert, Stephens, Propper, Izquierdo, Gross (84′ Kayal), Muray

Man Utd: De Gea, Darmian (69′ Shaw), Smalling, Rojo (75′ McTominay), Young, Matić, Fellaini (69′ Lingard), Pogba, Mata, Rashford, Martial