United wygrywa z Arsenalem i zapewnia sobie miejsce w Lidze Mistrzów

Manchester United pokonał u siebie 2-1 Arsenal, po trafieniach Paula Pogby i Marouane Fellainiego. Zwycięski gol padł w doliczonym czasie gry.

Już w 4 minucie, Paul Pogba powinien strzelić bramkę. Matić zagrał do niego mocno, w pole karne, Francuz przyjął, miał dużo czasu i miejsca, ale piłka kompletnie zeszła mu z nogi.

GOOOLLL!! Paul Pogba trafia do siatki Arsenalu! Akcję rozprowadził właśnie Francuz, zagrał do Lukaku, który dośrodkował w pole karne, do Alexisa, który uderzył głową w słupek, dobitka Pogby była już skuteczna!

Blisko odpowiedzi gości, ładna kombinacja zakończona strzałem Mkhitaryana, ale na szczęście obok bramki De Gei.

W 25 minucie, Pogba strzelał z rzutu wolnego, niestety trafił prosto w mur.

Kontra Arsenalu, Bellerin dośrodkowuje do Aubameyanga, który strzela głową, prosto w De Geę, który łapie piłkę.

W 38 minucie, Sanchez do Lukaku, który mija stopera gości, ale następnie został przyciśnięty przez resztę defensorów Arsenalu i nie zdołał oddać dobrego strzału, Ospina łapie piłkę.

Słupek! Przerzut Pogby na lewą flankę, do Younga, ten dośrodkowuje, ale piłka zamiast do kolegi z drużyny, trafia w obramowanie bramki! Blisko zaskoczenia golkipera Arsenalu!

W 44 minucie, dośrodkowanie Aubameyagna, do Nelsona, który strzela głową, De Gea spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

GOL! 1-1! Arsenal wyrównuje, gol Henrikha Mkhitaryana. Były zawodnik United wykorzystał błąd w defensywie Czerwonych Diabłów i pokonał De Geę, płaskim strzałem. Warto wspomnieć, że Ormianin nie cieszył się z bramki.

W 69 minucie, Danny Welbeck zabiera piłkę Fellainiemu, oddaje strzał, ale prosto w De Geę.

W 73 minucie, Fellaini próbował sprzed pola karnego, ale ponad bramką Ospiny.

W 83 minucie dośrodkowanie Younga, piłka dochodzi do Valencii, który strzela z woleja, ale prosto w trybuny.

Piłka w siatce Arsenalu, ale sędzia odgwizduje spalonego! Fellaini strzelił głową, ale trafił w słupek, w momencie strzału Rashford był na spalonym i jego dobitka, została odgwizdana.

GOOOOOLLLL!!! 2-1!!! Fellaini trafia do siatki, oczywiście głową!! Dośrodkowanie Younga, Belg trafia piłkę tyłem głowy i pokonuje Ospinę! 92 minuta!

Czerwone Diabły zagrały dziś przyzwoicie, wykorzystały swoje sytuacje, były drużyną lepszą i zapewniły sobie miejsce w pierwszej czwórce tego sezonu Premier League.

MANCHESTER UNITED 2:1 ARSENAL FC

Bramki: 17′ Pogba, 56′ Mkhitaryan 90+2′ Fellaini

Man Utd: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelof, Young, Herrera (65′ Fellaini), Matic, Pogba, Lingard, Lukaku (50′ Rashford), Sanchez

Arsenal: Ospina, Bellerin, Chambers, Mavropanos, Kolasinac (65′ Monreal), Xhaka, Maitland-Niles, Iwobi, Nelson (64′ Welbeck), Mkhitaryan, Aubameyang