United zgodne z resztą klubów Premier League, sezon 2018/2019 bez VAR’u

Manchester United, razem z pozostałymi klubami Premier League, zadecydował, że system Video Assistant Referee (VAR), nie będzie używany w następnym sezonie ligowym.

Decyzję podjęto na spotkaniu, w którym uczestniczyło 20 klubów Premiership. Przedstawiciele drużyn, byli w większości zgodni, by system VAR, był nadal testowany w FA Cup oraz Carabao Cup. Zdania wśród fanów i mediów, są podzielone, niektórzy mówią, że to naturalna droga rozwoju futbolu, a inni, że zabija on jego nieprzewidywalność i wyjątkowość.

Oto treść oświadczenia, wydanego przez FA:

Decyzja, która została podjęta, jest efektem całorocznych testów systemu VAR, w rozgrywkach FA Cup oraz Carabao Cup. Zdaniem większości, system nadal potrzebuje usprawnień i prób, wciąż poszukujemy najlepszej możliwości do wprowadzenia go do futbolu w Anglii. W sezonie 2018/2019, będziemy pracować nad usprawnieniem komunikacji miedzy sędziami oraz nad ulepszeniem przekazywania informowania kibiców, obecnych na stadionie, w trakcie trwania video-weryfikacji.  

Jose Mourinho, zapytany co sądzi o VAR’ze, odpowiada:

– Ludzie pytają się nas, trenerów i piłkarzy, co o tym myślimy, czy nam się podoba, czy nie podoba, czy jest potrzebny, czy nie, a tak naprawdę, to jest pytanie do sędziów. Oni chcą sędziować jak najlepiej, żaden z nich nie lubi się mylić. Czasami popełniają błędy, co jest naturalne, czynnika ludzkiego nigdy nie można wykluczyć, ale już wsparcie technologii, może te pomyłki znacznie zniwelować. Jeśli to ma faktycznie pomóc im w lepszym sędziowaniu, to ja nie mam nic przeciwko.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja