United wygrywa derby Manchesteru i odkłada koronację City!

Manchester United pokonał derbowego rywala 2:3 na jego stadionie, choć do przerwy przegrywał 2:0.

W 4 minucie, pierwszy strzał w meczu oddaje zawodnik City, Danilo, ale posłał piłkę w trybuny.

Przez następne 15 minut, spokojna i mądra gra obu zespołów, City nie forsuje tempa, a United inteligentnie się ustawia i ogranicza gospodarzom możliwości rozegrania akcji.

W 22 minucie Bernardo Silva był bliski oddania strzału, ale De Gea ubiega go i zabiera mu piłkę.

GOL! City na prowadzeniu, Kompany strzela gola na 1:0. W 25 minucie, dośrodkowanie Sane, Kompany ucieka Smallingowi i bez najmniejszych problemów strzela gola. Na ten moment, „Obywatele” są mistrzami Anglii.

GOL! Szybkie podwyższenie wyniku przez City. Gundogan strzela na 2:0. Złe wybicie De Gei, gospodarze szybko rozegrali swoją akcję, Sterling do Gundogana, ten obrócił się w polu karnym i płaskim uderzeniem, nie dał szans Hiszpanowi.

W 33 minucie Sterling urywa się i w dobrej sytuacji przestrzelił… mogłoby być 3:0.

Chwilę później, Sterling znów ma okazję, ale znów strzela w trybuny. City zdecydowanie lepsze.

W 40 minucie Sterling marnuje kolejną dogodną sytuację, tym razem jego strzał był zbyt lekki by pokonać De Geę.

W 49 minucie, Pogba oddaje pierwszy (!) strzał United w tym spotkaniu. Ederson spokojnie łapie.

GOOOOLL!! 2:1! Paul Pogba strzela gola kontaktowego! Dośrodkowanie Sancheza, Herrera przyjmuje, zagrywa do Francuza, ten pokonuje Edersona!

GOOOOLLLL!!! 2:2!!!! PAUL POGBA!! United wyrównuje!! Niewiarygodne! W ciągu dwóch minut, Czerwone Diabły doprowadzają do remisu!! Kapitalna piłka od Alexisa, a Pogba strzela głową przy krótkim słupku! Mamy remis!

W 66 minucie, Gundogan strzelał z rzutu wolnego, minimalnie nad poprzeczką. Nadal 2:2

GOOOOOOOLLLLL!!! SMALLING!!! 2:3!!!! Dośrodkowanie Sancheza, który notuje dziś 2 asystę, błąd City w defensywie i Smalling z najbliższej odległości, trafia do siatki.

W 87 minucie Jesus strzela z daleka, ale świetnie blokuje Smalling.

De Gea! Kapitalnie obronił strzał głową Aguero!! Mogło być 3:3!

Znów De Gea!! Tym razem z pomocą słupka!! De Bruyne z rogu, Kompany strzela, piłka dociera do Sterlinga, ale z najbliższej odległości, strzela on w słupek, następnie De Gea wybija!! W 90 minucie nadal 2:3!

Czerwone Diabły zagrały fatalną pierwszą połowę, nie oddały w niej nawet strzału, ale w drugiej połowie, zobaczyliśmy United z czasów Sir Alexa Fergusona. Kapitalna pogoń, zakończona zwycięstwem i odłożeniem koronacji City.

MANCHESTER CITY 2:3 MANCHESTER UNITED

Bramki: 25′ Kompany 30′ Gundogan,  53′ 55′ Pogba 69′ Smalling

Man City: Ederson – Danilo, Kompany, Otamendi, Delph – Fernandinho, Gundogan (76′ Aguero), Bernardo (72′ Jesus) – Silva (72′ De Bruyne) Sane, Sterling

Man United: De Gea – Valencia, Smalling, Bailly, Young – Matić, Herrera (90+4′ Lindelof), Pogba – Lingard (80′ McTominay), Lukaku, Sanchez