Image default
Wypowiedzi

Mourinho po meczu ze Swansea

Jose Mourinho chwalił grę swoich podopiecznych w 1 połowie oraz ich wyrachowanie w drugiej. Zapewnia też, że Romelu Lukaku, będzie tylko lepszy.

Dwa gole strzelone, czyste konto i powrót na drugie miejsce. Satysfakcjonujące popołudnie?

W pierwszej połowie, zrobiliśmy wszystko perfekcyjnie. Strzelaliśmy gole, świetnie broniliśmy, trzymaliśmy Swansea daleko od bramki Davida, graliśmy naprawdę świetnie. W drugiej połowie spuściliśmy z tonu, ale można się było tego spodziewać. Sporo naszych piłkarzy grało mecze w reprezentacji, w środku tygodnia, byli trochę zmęczeni, wiedzieli, że mają ten mecz pod kontrolą. Nie winię ich za to, wygraliśmy mecz, zdobyliśmy 3 punkty, które dały nam powrót na 2 miejsce, na którym chcemy zostać.

Romelu Lukaku zdobył dzisiaj swoją 100 bramkę w Premier League. Jak bardzo rozwinął się od czasu, kiedy pracowałeś z nim po raz pierwszy, w Chelsea?

Jego ewolucja jest widoczna, Chelsea to był tylko początek, kluczowe było doświadczenie jakiego nabrał w Evertonie, pokazuje, że jest gotowy do regularnej i sukcesywnej gry w United. Rozwija się z każdym meczem, 100 bramek w Premier League, w wieku zaledwie 24 lat, za niedługo Mistrzostwa Świata, doświadczenie, którego tam nabierze, sprawi, że będzie tylko lepszy.

Alexis Sanchez trafił dzisiaj do siatki, myślisz, że po tym golu, będzie z nim tylko lepiej?

Wszystko co da mu pewność siebie, jest dla niego dobre. Cieszę się, że strzelił, liczę, że to da mu więcej pewności, sprawi, że będzie regularnie strzelał, przestanie się zamartwiać swoimi gorszymi występami. 

Ostatnio mówiłeś, że drużyna, jest w momencie przejściowym, w czasie przebudowy. Jak dzisiejsza wygrana i każdy kolejny mecz do końca sezonu, wpłynie na szybkość tej przebudowy?

W poprzednim sezonie wygrywaliśmy trofea, ale skończyliśmy na 6 miejscu. Chcieliśmy w tym sezonie skończyć lepiej, co już nam się udało, oczywiście nie interesuje nas 5 miejsce, tylko jak najwyższe, niestety, tak punktujące City jest poza zasięgiem. Jesteśmy na 2 miejscu, wciąż mamy szansę na FA Cup, mamy więcej strzelonych goli, mniej straconych, więcej punktów, niż w poprzednim sezonie. Moment przejściowy dalej jest, ale postęp jest widoczny.

Podobne artykuły

Mourinho: United dobrało złą taktykę na mecz z Barceloną

Adrian Bączyk

Higginbotham: United potrzebuje dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia

Mateusz Motyka

Ferdinand: Smalling obudził bestię

Adrian Bączyk