Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Mój zespół nadal jest w momencie przejściowym

Jose Mourinho uderzył w krytyków swojego zespołu, przekonując, że nie rozumieją oni faktu, że jest on nadal w momencie przejściowym.

Na Manchester United, jak i samego Portugalczyka, spadło w ostatnim czasie sporo słów krytyki, po tym jak zespół w kiepskim stylu odpadł z Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły potknęły się już na pierwszej przeszkodzie, po wyjściu z grupy, którą okazała się być Sevilla. Po tym, bardzo rozczarowującym rezultacie, zaczęły pojawiać się opinie, że to dla klubu z Old Trafford stracony sezon. Brak szans na wygranie ligi, odpadnięcie z Carabao Cup z zespołem z Championship oraz wyżej wspomniana wpadka z Sevillą, dała dużo argumentów, krytykom Man Utd.

Jednak zdaniem Jose Mourinho, zespół nadal jest w momencie przejściowym, a i tak udało się już wejść poziom wyżej, w stosunku do poprzedniego roku. Dodaje też, że tego sezonu nie można spisać na straty, jeśli uda się awansować do Ligi Mistrzów, przypomina też, że United nadal gra o FA Cup.

– Rozumiem frustrację, rozumiem smutek, które spowodowało nasze odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Należy nam się krytyka za wynik w Europie, ale kompletnie nie rozumiem krytykowania całego sezonu i naszych występów w innych rozgrywkach – powiedział Mourinho.

– Każdy wielki klub, w historii futbolu, miał swój okres przejściowy, moment, w którym nie wygrywał wszystkiego co popadnie. Po tym okresie, kluby wracały na szczyt, powtarzam, każdy wielki klub przez to przeszedł. Teraz to proces, którego doświadcza Manchester United. A mimo to mamy drugie miejsce w tabeli, 18 zespołów ogląda nasze plecy. Oczywiście, że chcielibyśmy, żeby to było 19 drużyn, ale City jest od nas lepiej przygotowane, są na ten moment lepsi. Oni ten moment mają za sobą, teraz są na szczycie. Co oznacza, że wkrótce znów będą mieli regres.

– My nadal budujemy tę drużynę, będąc w momencie przebudowy i w tym czasie wygrywać trofea, to jest moim zdaniem godne pochwały. Walczymy dalej, chcemy wygrać FA Cup oraz zająć 2 miejsce. Jesteśmy w dobrym położeniu, a wierzę, że będzie tylko lepiej – kończy Mourinho.

Podobne artykuły

Solskjaer po meczu z Manchesterem City

Mateusz Motyka

Rashford: Zapomnijmy o TOP4 i Lidze Mistrzów. Musimy znów być jak Man United!

adi87a

Neville: Tych 6 piłkarzy musi prezentować wyższy poziom, jeśli chcą grać w United

Mateusz Motyka