Brighton pokonane, United w półfinale FA Cup!

Manchester United pokonał u siebie 2:0 Brighton & Hove Albion, po golach Romelu Lukaku oraz Nemanji Maticia i awansował do półfinału FA Cup.

W 11 minucie, Valencia dośrodkował do Lukaku, ten uderzył z woleja, ale obok bramki.

Kilka minut później, strzału z dystansu spróbował Jesse Lingard, ale piłka zeszła mu z nogi i poszybowała daleko od bramki Krula.

W 23 minucie, długie podanie za linię obrońców United, Schelotto wychodzi sam na sam, minął Romero, ale na szczęście, sędzia podnosi chorągiewkę, spalony.

W 26 minucie, March przyjmuje piłkę przed polem karnym, uderza z pół woleja, ale piłka poleciała bardzo wysoko nad bramką.

W odpowiedzi Martial, przedarł się przez linię obrony, uderzył, ale został przyblokowany i piłka ląduje w rękawicach golkipera.

Napór United trwa, kapitalna klepka Martiala z Matą, wymienili między sobą 6 podań z 1 piłki, następnie Hiszpan strzelał, ale Krul broni. Po tej sytuacji był rzut rożny, dośrodkowanie dociera do Smallinga, ten w zamieszaniu oddał strzał, który trafił w słupek!

Intensywne minuty na Old Trafford, w 32 minucie, rzut rożny dla Brigthon, Dunk uciekł McTominay’owi, strzela głową, ale Romero kapitalnie broni!

GOOOLL!! Romelu Lukaku trafia do siatki, 1:0 dla United! W 37 minucie, świetne dośrodkowanie Maticia do Lukaku, ten z 2 metrów, głową, wpakował piłkę do bramki!

Ależ interwencja Romero! W 58 minucie, Locadia złożył się do strzału sprzed pola karnego, piłka szła w samo okienko, ale Argentyńczyk, jakimś cudem pofrunął do niej i wybronił!

W 67 minucie, March minął Younga, dośrodkował w pole karne, do Locadii, który na szczęście, nie trafił głową do siatki Romero.

W drugiej połowie, Brighton jest o wiele lepsze, w ciągu kilku sekund, najpierw strzał Izquierdo, a potem Locadii, oba zablokowane, goście przycisnęli Czerwone Diabły.

GOOOLLL!! Nemanja Matić do asysty, dokłada bramkę! Mamy 2:0! Ashley Young dośrodkował z rzutu wolnego, a Serb spokojnie pokonał głową golkipera gości.

Czerwone Diabły zagrały dziś bardzo oszczędnie, wypunktowali swojego rywala i mimo, że potrafił on poważnie zagrozić bramce Romero, to udało się go pokonać dwoma golami. Świetny występ Nemanji Maticia, który zaliczył asystę i trafił do siatki Brighton.

MANCHESTER UNITED 2:0 BRIGHTON & HOVE ALBION

Bramki: 37′ Lukaku 84′ Matić

Man Utd: Romero, Valencia, Smalling, Bailly, Shaw (46′ Young), McTominay, Matić, Mata, (74′ Rashford), Lingard (89′ Fellaini), Martial, Lukaku

Brighton: Krul, Schelotto, Dunk, Duffy, Suttner, Kayal, Propper, Gross, Locadia, Ulloa (77′ Murray), March (69′ Izquierdo)