Z 0-2 do 3-2! Niesamowity comeback United na Selhurst Park!

Manchester United pokonał dziś Crystal Palace 2:3 , na Selhurst Park, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, dzięki czemu wrócił na pozycję wicelidera Premier League.

Już w 5 minucie, groźna okazja dla Palace, dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka dociera do Tomkinsa, ten złożył się do efektownej przewrotki, na szczęście obok bramki.

W odpowiedzi Lukaku do Lingarda, ten wrzuca do Alexisa, który zdołał oddać strzał głową, ale świetne wyjście z bramki Henneesseya uratowało gospodarzy przed stratą bramki!

GOL! Niestety, Crystal Palace prowadzi 1:0. Benteke minął Smallinga, zagrał do Townsenda, który uderzył z pierwszej piłki, rykoszet od Lindelofa i futbolówka w siatce, poza zasięgiem De Gei.

Palace nadal prowadzi grę, kolejny strzał w ich wykonaniu, tym razem Sorloth, ale De Gea spokojnie łapie.

W 26 minucie z daleka próbował McArthur, ale wysoko ponad bramką.

W 40 minucie pierwszy groźny strzał United, Lingard próbował pokonać Hennesseya, ale niestety obok bramki.

GOL! 2:0 dla Crystal Palace, Van Aanholt wykorzystuje błąd obrony United i podwyższa prowadzenie. Holender pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

GOOOOLLL!! 2:1! Chris Smalling trafia do siatki po świetnym dośrodkowaniu Valencii! Kapitan United wrzucił do stopera, ten idealnie skierował piłkę głową do bramki Palace! 2:1 w 53 minucie!

W 66 minucie dośrodkowanie do Benteke, ale główka Belga, przelatuje obok bramki.

Pogba! Dobry strzał z dystansu, ale Hennessey świetnie broni!

W 69 minucie Rashford uderzał z rzutu wolnego, z dość pokaźnego dystansu, ale niestety obok bramki.

Chwilę później kolejna wrzutka na Benteke, kolejny raz Belg, uderza niecelnie.

Po zamieszaniu w polu karnym, Matić uderzał na wślizgu, piłka jakimś cudem nie wpadła do bramki Palace! Chwilę później Mata dostał świetną piłkę od Pogby, ale zamiast strzelać, szukał odegrania i przez to stracił piłkę.

GOOOOLLLL!!! 2-2!! United doprowadza do wyrównania, za sprawą Romelu Lukaku! Wielkie zamieszanie pod bramką gospodarzy, strzał Sancheza, zablokowany przez 2 zawodników Palace, piłka trafia w poprzeczkę, odbija się do Lukaku, ten przyjął, poprawił i jakimś cudem, ominął strzałem tłum zawodników gospodarzy!

De Gea! Kapitalna interwencja! Dośrodkowanie Sorlotha do Benteke, ten uderza głową z 5 metrów, ale Hiszpan, jakimś cudem wyciągnął się i obronił ten strzał! Genialna obrona!

GOOOOOOOOLLLLLL!!!!! NEMANJA MATIĆ!!!! 2:3!! Czerwone Diabły na prowadzeniu!! Kapitalny gol Serba, potężny wolej z 25 metrów!

Czerwone Diabły zagrały dziś słabą pierwszą połowę, obudziły się dopiero po golu na 2:0 dla Palace, ale gdy już ruszyły do szturmu, to zrobiły to w stylu najlepszych drużyn Sir Alexa Fergusona. Kapitalna i emocjonująca końcówka spotkania i arcyważne 3 punkty przed meczem z Liverpoolem.

CRYSTAL PALACE 2:3 MANCHESTER UNITED

Bramki: 11′ Townsend 48′ Van Aanholt,  53′ Smalling 76′ Lukaku 90+2′ Matić

Palace: Hennessey, Wan- Bissaka, Kelly, Tomkins, Van Aanholt, Townsend, McArthur, Milivojević, Schlupp, Benteke, Sorloth

Man Utd: De Gea, Valencia (67′ Mata), Smalling, Lindelof, Young (67′ Shaw), Matić, McTominay (45′ Rashford), Pogba, Alexis, Lingard, Lukaku