Matić: Praca z Mourinho mnie rozwija

Nemanja Matić przekonuje, że praca i gra, pod wodzą Jose Mourinho, rozwija go i napędza do samodoskonalenia.

Po tym, jak w poprzednim sezonie, Serb pomógł Chelsea w zdobyciu 2 tytułu mistrzowskiego w przeciągu 3 lat, przeniósł się do Manchesteru, by ponownie pracować z Jose Mourinho.

Żaden zawodnik z pola, nie rozegrał w tym sezonie tyle minut co Matić, widać, że “The Special One” chce na niego stawiać i ufa mu. Nemanja, w wywiadzie dla Sky Sports, przybliża realia pracy z Portugalczykiem.

– On zawsze chce więcej, zawsze chce wygrać. Jeśli grasz dobrze, to on zawsze będzie uważał, że możesz grać jeszcze lepiej. Takie podejście jest dobre, rozwija i napędza – powiedział Matić.

– Cieszę się, że mogę z nim pracować. To jest trener, który wygrał wszystko co się da, więc praca z nim, może przynieść same korzyści. Mogę się od niego naprawdę wiele nauczyć. To jest typ zwycięzcy, wznosił trofea w każdym klubie, w jakim trenował. Nie bez powodu nazywają go “The Special One”.

Dotychczasowe sukcesy United, pod wodzą Mourinho, to puchar Ligi Europy, Tarcza Wspólnoty oraz EFL Cup. W obecnym sezonie, Czerwone Diabły pozostają w grze o FA Cup oraz Ligę Mistrzów, zdaniem Portugalczyka, sprawa mistrzostwa ligi jest już rozstrzygnięta. Matić jednak, nie podziela realizmu swojego menedżera i uważa, że trzeba grać do końca.

– Ja zawsze myślę pozytywnie. Oczywiście, City ma ogromną przewagę, ale my jesteśmy United, będziemy walczyć do końca – deklaruje Serb.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja