United wygrywa z Chelsea, kapitalny mecz Lukaku!

Manchester United londyńską Chelsea, 2:1 i wrócił na pozycję wicelidera Premier League. Bramki dla Czerwonych Diabłów strzelali Romelu Lukaku oraz Jesse Lingard.

Poprzeczka! Już w 4 minucie, Alvaro Morata dostał piłkę od Marcosa Alonso, na 5 metr, ale trafił prosto w obramowanie bramki, bardzo blisko gola dla Chelsea.

Następne 15 minut upłynęło spokojnie, z lekką przewagą Chelsea, która ma większe posiadanie piłki. Nie wynikły z tego jednak żadne sytuacje bramkowe.

W 27 minucie Young w pole karne, piłka dotarła do Lukaku, ten dobrze się zastawił, odwrócił, strzelił, ale został zablokowany. Courtious łapie.

Ależ blisko gola! Martial znalazł w polu karnym Alexisa, ten mógł strzelać z pierwszej piłki, ale niepotrzebnie przyjął i przez to został zablokowany!

GOL! Chelsea przejęła piłkę pod bramką United, szybka kontra Williana i Hazarda, Belg zagrał prostopadle do Brazylijczyka, który w sytuacji sam na sam pokonał De Geę. 0:1 w 33 minucie.

GOOOOLLL!!! 1:1!! Romelu Lukaku!! Kapitalne rozegranie United, w gęstym tłumie zawodników Chelsea, Sanchez do Martiala, Francuz do Lukaku, który kończy całą akcję golem

W 44 minucie dobre prostopadłe podanie Drinkwatera do Hazarda, ten minął dwóch zawodników United, odegrał do Alonso, ale Hiszpan się pogubił i został zablokowany.

W 50 minucie, Morata groźnie urwał się Smallingowi, zszedł na prawą nogę, ale stoper United zdołał wrócić i zablokować strzał Hiszpana.

W 57 minucie, Drinkwater huknął z dystansu, De Gea niepewnie interweniował, ale zapobiegł drugiemu golowi dla Chelsea.

Chwilę później indywidualna akcja Williana, ale Brazylijczyk posłał piłkę w trybuny.

W 68 minucie Sanchez dośrodkowuje do Lukaku, ten kapitalnie się złożył do „nożyc”, ale Courtious jeszcze lepiej interweniował!

GOOOOLLLLL!!!!! 2:1!! JESSE LINGARD!!! Kapitalna zmiana Anglika,jego uderzenie kończy się golem! Lukaku posłał świetne dośrodkowanie, Lingard zgubił Rudigera i trafia głową do siatki! 76 minuta, prowadzimy!

W odpowiedzi Willian, ale świetnie broni De Gea! Golkiper United nie dał się zaskoczyć strzałem po krótkim rogu!

Gol dla Chelsea, niedoszłym strzelcem Alvaro Morata. Hiszpan był na spalonym, nadal 2:1 w 86 minucie.

Czerwone Diabły zagrały dziś dobre, a w drugiej połowie już bardzo dobre spotkanie. Świetny mecz Romelu Lukaku, kapitalna zmiana Jessego Lingarda, dała dziś bardzo ważne zwycięstwo, nad ekipą z pierwszej szóstki.

MANCHESTER UNITED 2:1 CHELSEA FC

Bramki:  40′ Lukaku 76′ Lingard, 33′ Willian

Man Utd: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelof, Young, Matić, Pogba, McTomianySanchez (80′ Bailly), Martial (64′ Lingard), Lukaku

Chelsea: Courtious, Christensen, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Drinkwater, Alonso, Moses (77′ Giroud), Hazard (73′ Pedro), Morata u, Willian