Bez bramek na wyjeździe z Sevillą

Manchester United zremisował bezbramkowo z Sevillą, na jej stadionie, w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż na Old Trafford, za niecały miesiąc,

W 4 minucie pada pierwszy strzał w tym meczu. Muriel strzelał z 30 metrów, De Gea na raty łapie.

W 14 minucie kolejny strzał Sevilli w tym meczu, z daleka próbował Banega, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Napór Sevilli trwa, tym razem uderzał Jesus Navas, ale posłał piłkę obok bramki De Gei.

Po nieco ponad kwadransie gry, z boiska schodzi Ander Herrera. Niestety zmiana spowodowana jest urazem mięśniowym, Hiszpana zmieni Paul Pogba, Oby to nie było nic poważnego!

Ależ pudło! W 25 minucie wreszcie akcja ofensywna ze strony United, Sanchez zagrywa kapitalnie do Lukaku, ten uderzył z pierwszej piłki z okolic 10 metra, ale posłał piłkę w trybuny!

Kilka minut później, Correa znalazł się w polu karnym United, ale jego strzał był za lekki i De Gea spokojnie łapie.

W 38 minucie z daleka strzelał McTomiany, Rico piąstkuje przed siebie!

Interwencja De Gei! Rzut rożny dla Sevilli, dośrodkowanie, Sarabia przyjmuje i zagrywa przewrotką, Mercado przedłużył i piłka prawie wpadła Hiszpanowi za kołnierz, ale zdołał to obronić!

Niesamowita interwencja De Gei!! Dośrodkowanie do Muriela, na 3 metr, Kolumbijczyk uderzył głową, ale Hiszpan jakimś cudem wyciągnął rękę i odbił ten strzał! Tuż po tym sędzia skończył 1 połowę.

W 48 minucie Muriel znów dostał piłkę w polu karnym, przyjął, ale uderzył nieczysto i niecelnie.

Kolejny strzał Sevilli, Vazquez ograł Younga i Lindelofa, po czym zakręcił w kierunku dalszego słupka, na szczęście niecelnie.

57 minuta, gospodarze nadal dominują, znów Muriel się urwał i strzelił na bramkę, tym razem po ziemi i obok, ale znów było groźnie.

W 64 minucie centra z rzutu wolnego, Lenglet główkował, ale De Gea łapie!

Kilka sekund później Correa wjeżdża w pole karne, ale dzięki dobrej asekuracji ze strony Valencii, posłał piłkę w trybuny.

Czerwone Diabły muszą się obudzić, bo Sevilla nadal atakuje, tym razem Banega uderzał z wolnego, na szczęście prosto w De Geę.

Wreszcie strzał United, Pogba próbował z dystansu, obok bramki.

W 72 minucie znów Sevilla, zagranie na głowę do Muriela, ten strzela, ale ponad bramką.

Piłka w siatce Sevilli, niedoszłym strzelcem Romelu Lukaku. Belg przyjął piłkę ręką, zastawił się i strzelił, ale sędzia słusznie zauważył zagranie napastnika United. W 81 minucie nadal 0:0.

Teraz akcja za akcję! Najpierw Sevilla i Ramirez, który dostał piłkę na 10 metrze, przyjął, ale za długo zwlekał i został zablokowany, w odpowiedzi kontra, zakończona klepką Pogby z Rashfordem, Marcus kończy strzałem, ale niecelnym.

W 88 minucie Rashford próbował z wolnego, z dość pokaźnej odległości, zabrakło niewiele.

Czerwone Diabły nie zagrały dziś wielkiego meczu, można powiedzieć, że wynik jest lepszy niż gra. Nie ulega wątpliwości, że rezultat przywieziony z Sevilli jest dobry, wszystko rozstrzygnie się na Old Trafford.

SEVILLA FC 0:0 MANCHESTER UNITED

Man Utd: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Young, Matić, Herrera (15′ Pogba), McTomiany, Mata (80′ Martial), Alexis, (75′ Rashford) Lukaku

Sevilla: Rico, Lenglet, Banega (89′ Pizzaro), Correa, Nzonzi, Navas, Sarabia, Escudero, Muriel (85′ Ramirez), Vazquez , Mercado