Souness: Pogba gra jak uczeń

Greame Souness skrytykował Paula Pogbę, że ten biega po boisku jak uczeń. Zdaniem szkockiego eksperta piłkarskiego, Manchester United potrzebuje piłkarza o charakterystyce Christiana Eriksena.

Jeśli ma wykonać pracę w centralnej strefie boiska, on zawsze błądzi po boisku za piłką. Centralny pomocnik nigdy nie powinien być w strefie powyżej szerokości pola karnego, będąc poza tą strefą, stwarza zagrożenie dla własnej defensywy.

– W ofensywie on może zrobić coś bystrego, ale będąc nieobecnym w tej strefie, w sytuacji zagrożenia czwórki defensorów, stwarza zagrożenie. On gra jak uczeń, biegając za piłką po boisku.

Zdaniem Sounessa, by United lepiej operowało piłką, potrzebuje piłkarza o charakterystyce Christiana Eriksena.

Dla Mourinho najważniejsze jest doprowadzenie do ładu pomocy. United potrzebuje lepszej mieszanki, by lepiej utrzymywać piłkę, by lepiej się ich oglądało i by stwarzali większe zagrożenie. Potrzebują oni lepszej jakości obok ich ofensywnych piłkarzy. Potrzebują rzemieślnika, jak Christian Eriksen z Tottenhamu.

– Romelu Lukaku spotkał się z pewną krytyką, ale on nie dostaje idealnych sytuacji bramkowych. Mógłby to mieć z piłkarzem typu Eriksena. United brakuje dobrze podających piłkarzy. Mają Matę, który może to robić, ale on nie porusza się tak po boisku jak Eriksen.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja