Sytuacja kadrowa przed meczem z Newcastle

Jose Mourinho, w rozmowie z MUTV, zapewnił, że Zlatan Ibrahimović wrócił do treningów z pierwszą drużyną i jest bliski powrotu na murawy Premier League.

Tydzień temu, Portugalczyk powiedział, że “Ibra” oraz Eric Bailly trenują indywidualnie, gdyż obaj mają za sobą długą przerwę od piłki. Na konferencji przed niedzielnym meczem z Newcastle, Jose zapewnia, że “nie ma żadnych świeżych urazów”. Tuż po tym dodał, że w kadrze meczowej zabraknie również Daleya Blinda.

– Mam do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników, nie ma powodów na narzekań. Zabraknie tylko Erica Bailly’iego oraz Blinda, Zlatan od dwóch dni trenuje z drużyną. Jest dobrze – powiedział Mourinho.

Ibrahimović swój ostatni mecz zagrał z Burnley, w Boxing Day, ale został zmieniony w przerwie, a Blind nie pojawił się na murawie od styczniowego starcia z Derby County w FA Cup. Bailly w listopadzie doznał urazu kolana i pauzuje od tego czasu.

United zmierzą się w niedzielę z beniaminkiem Premier League, Newcastle. Nie ma już miejsca na błędy, Mourinho zdaje sobie sprawę, że jego drużyna musi wygrać, ale dodaje, że nie będzie to łatwe. Portugalczyk jeszcze nigdy nie wygrał w swojej karierze meczu rozgrywanego na St. James’s Park.

– To prawda. Byłem tam świadkiem naprawdę pięknych i zaciętych spotkań, ale też bardzo trudnych. Nie uważam tego stadionu za przeklęty, lubię go. Panuje tam świetna, entuzjastyczna atmosfera. Wiem, że nigdy tam nie wygrałem, często brakowało mi tam szczęścia. Może to odwróci się w niedzielę. Łatwo nie będzie, ponieważ Rafa Benitez wie jak punktować i wykorzystywać atuty gry na własnym boisku – podsumował Mourinho.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja