Pewna wygrana z Huddersfield, debiutancka bramka Alexisa

Manchester United pewnie i zasłużenie pokonał u siebie Huddersfield Town, 2:0. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Romelu Lukaku i Alexis Sanchez.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, upamiętniająca ofiary katastrofy samolotu z 1958 roku, kiedy to nieopodal Monachium, zginęły 23 osoby obecne na pokładzie, w tym 8 piłkarzy United.

W 8 minucie dobra okazja Lingarda, który przedarł się w pole karne gości, ale jego strzał z lewej nogi okazał się zbyt lekki.

W 11 minucie Mata dośrodkował z rzutu wolnego, piłka dotarła do Chrisa Smallinga, ale ten trafił prosto w bramkarza.

Alexis!! Świetny strzał Chilijczyka, ale Lossl fantastycznie interweniował i w 27 minucie nadal mamy 0:0!

W 34 minucie Lingard próbuje z daleka, ale znów zabrakło mocy i Lossl spokojnie łapie.

United mocno wchodzi w 2 połowę, od razu sporo zamieszania pod bramką gości ale nadal bez gola. Strzały Alexisa, Lingarda, Lukaku, ale wciąż 0:0.

GOOOLL!!! 1:0! Piłka nareszcie wpada do bramki! W 55 minucie Mata świetnie dośrodkował z bocznej strefy boiska, a Lukaku wykończył to z woleja!

W 65 minucie Mata znów znalazł dośrodkowaniem Lukaku, ale tym razem Belg nie trafił w bramkę.

GOL! 2:0! Alexis Sanchez z debiutancką bramką! Chilijczyk sam wywalczył karnego, co prawda Lossl obronił jego strzał, ale dobitka była już skuteczna.

W 72 minucie Valencia do Lukaku, ale Belgowi znów zabrakło dokładności i posłał piłkę w trybuny.

Ostatnie 20 minut to spokojna kontrola spotkania przez United. Wysokie posiadanie piłki i dominacja nad gośćmi.

Czerwone Diabły zagrały w pierwszej połowie trochę ospale, ale w drugiej połowie wyglądało to już o wiele lepiej. Cieszy debiutanckie trafienie Alexisa Sancheza w barwach klubu z Old Trafford.

MANCHESTER UNITED 2:0 HUDDERSFIELD TOWN

Bramki: 55′ Lukaku 68′ Sanchez

Man Utd: De Gea ,Valencia, Smalling, Rojo, Shaw, Matić, McTominay, Mata( 71′ Rashford) Sanchez, Lingard (64′ Pogba), Lukaku (77′ Martial)

Huddersfield: Lossl, Smith, Kongolo, Hogg, Billing (33′ Mooy), La Parra (69′ Ince), Depoitre, Quaner, Schindler (59′ Hefele), Hadergjona