Mourinho przed meczem z Tottenhamem

Jose Mourinho przed meczem z Tottenhamem na Wembley powiedział, że ma prawdziwy ból głowy jeśli chodzi o wybór podstawowej jedenastki na to spotkanie.

Mimo rozgrywanego w koszmarnych warunkach spotkania z Yeovil w 4 rundzie FA Cup, piłkarze United wyszli cało i zdrowo z tego pojedynku. Wygląda więc na to, że na ten moment poza grą wciąż pozostają tylko Eric Bailly i Zlatan Ibrahimović.

– Nie mamy więcej kontuzji. Przeciwko Yeovil zagraliśmy trudny mecz, było ciężko, trudne warunki, ale wszystko jest w porządku.

Zapytany czy zatem problemem dla niego obecnie jest to, że ma prawie wszystkich piłkarzy zdrowych, odpowiedział:

– Prawdziwy problem masz, gdy nie masz piłkarzy, kiedy w zespole jest wiele kontuzji, wówczas jesteś w kłopocie. Gdy wszyscy są dostępni i jest dużo jakości, to są pozytywne problemy.

Menadżer United podkreślił też, że po udanym początku 2018 roku, w którym jego piłkarze wygrali wszystkie 5 meczów, panuje bardzo dobra atmosfera.

Zdołaliśmy wygrać wszystkie styczniowe mecze, myślę, że 3 w Premier League i 2 w Pucharze, więc 5 wygranych sprawia, że panuje dobra atmosfera. Gramy z dobrym balansem. Nie jest łatwo nie tracić goli, ponieważ w tym kraju gra się na bardzo wysokim poziomie. Strzelanie goli i wygrywanie jest bardzo ważne, ponieważ potrzebujemy punktów. Gramy dobrze i zasłużyliśmy na te wyniki.

Boss odniósł się też do gry na Wembley i do samego rywala, ekipy Tottenhamu:

– Byłem na Wembley na meczu Tottenhamu z Chelsea i czułem się jakby był to ich stadion, ponieważ był pełny ich kibiców. Zawsze gdy grałem na Wembley było pół na pół kibiców, więc to będzie dla mnie pierwsza taka sytuacja. To niesamowity stadion, jeden z tych na myśl o którym się cieszymy.

– Tottenham jest jedną z najlepszych drużyn w kraju. Nie grają o mistrzostwo, ponieważ mają zbyt dużą stratę, ale szczerze mają wielką szansę na grę w Lidze Mistrzów, mogą to osiągnąć.  Oni mają kilku piłkarzy najlepszych w kraju, bardzo dobrego menadżera i są trudnym rywalem. To na prawdę wielki mecz. Różnica między nami i Spurs to siedem czy osiem punktów, ale jeśli chodzi o ambicję i jakość, to są topowym zespołem na naszym poziomie.

Dyskusja