Mourinho o sytuacji kadrowej przed meczem z Yeovil Town

Jose Mourinho zapowiedział, że zagra mocnym składem w piątkowym wyjazdowym meczu Manchesteru United z Yeovil Town. Menadżer Czerwonych Diabłów nie potwierdził jednak, czy w pierwszym składzie wyjdzie Alexis Sanchez.

Chcemy wygrać. Wiemy, czym są puchary. Manchester United grał kilka lat temu w Yeovil i piłkarze wiedzą jakie mieli problemy.

– Musimy wyjść mocnym składem. Kilku graczy odpocznie, mamy też kilka problemów, z którymi musimy sobie poradzić, w lutym mamy kolejne mecze Premier League i Ligę Mistrzów. Jutro zagramy silnym składem.

– Takie jest życie w wielkich klubach. W wielkich klubach masz wielkich piłkarzy. W wielkich klubach masz rywalizację. W wielkich klubach masz odpowiedzialność, zawsze musisz grać dobrze, do wszystkich rozgrywek musisz podchodzić poważnie. Nie zrobisz tego z 11 piłkarzami. To niemożliwe do zrobienia 11 piłkarzami, więc piłkarze wielkich klubów wiedzą, że w kadrze jest dwudziestu-kilku graczy i każdy chce grać i gdzie dla każdego jest miejsce.

– To, czego nie możemy zrobić, to zagrać dwunastoma w tym samym czasie, ale jest miejsce dla każdego i każdy jest potrzebny. Myślę, że to absolutnie fundamentalne i cały czas chcemy poprawiać swoją grę, chcemy być coraz lepsi. Chcemy osiągać wielkie rzeczy. Nie zatrzymamy się, dopóki tego nie zrobimy, to bardzo ważne w rozwoju piłkarzy.

– Jestem bardzo szczęśliwy i mogę to powiedzieć z pewną dumą, rozwój Lingarda, Martiala, McTominaya, Ci młodzi zawodnicy. Ale jednocześnie, potrzebujemy też takich piłkarzy jak Matić, Alexis, piłkarzy z większym doświadczeniem, którzy byli w takich sytuacjach jak my teraz, kiedy walczymy o trofea. To dla nas bardzo ważne wzmocnienie.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja