Wenger nie rozumie decyzji Sancheza o odejściu z Arsenalu do Man Utd

Arsene Wenger powiedział, że nie rozumie decyzji Alexisa Sancheza o odejściu z Arsenalu do Manchesteru United.

Nie rozumiem, że ktoś może chcieć odejść z Arsenalu. Ale po 30 lat robienia transferów wiele uczysz się o ludziach. To profesjonalista. To być może jego ostatni kontrakt na najwyższym poziomie, bardzo ważny kontrakt.

– Zaakceptowałem to, pozwoliliśmy mu odejść. Przeanalizowaliśmy za i przeciw, zrobiliśmy co mogliśmy, żeby go zatrzymać. Nawet Man City zrezygnowało na koniec. To pokazuje, że nie mieliśmy szans, żeby go zatrzymać.

Zawsze jest życie [po odejściu wielkiego piłkarza – przyp.red.]. Arsenal FC ma 130 lat i wielu wielkich piłkarzy odeszło. Czy będziemy mniej dobrzy? Zobaczymy. Ale zawsze życie toczy się dalej – powiedział Wenger.

Menadżer Arsenalu poruszył też temat zastępstwa Chilijczyka w osobie Henrikha Mkhitaryana:

Staraliśmy się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie, którym była strata piłkarza Światowej klasy, nie przeczę temu, ale nie straciliśmy go, nie pozyskując nikogo na jego miejsce. Przyszłość pokaże, czy to była słuszna decyzja. Nie tylko straciliśmy piłkarza, ale też innego pozyskaliśmy. Wciąż pozostajemy też aktywni na rynku transferowym i spróbujemy sprowadzić kolejnych zawodników.

Źródło:

The Telegraph

Dyskusja