Ince: Alexis wybrał United, ponieważ są wiele mil przed City

Paul Ince wypowiedział się na temat transferu Alexisa Sancheza do Manchesteru United. Zdaniem Anglika, Chilijczyk wybrał klub z Old Trafford, ponieważ jest dużo większy niż Manchester City.

Oto wypowiedź Ince’a:

Wszyscy zachwycają się City, ale jeśli chodzi o te dwa kluby, Man United jest wiele mil przed City. Piłkarze wciąż preferują ich, niż drużynę Pepa, takie są fakty. Piłkarze, którzy odchodzą do City, nie idą tam dlatego, że jest to większy klub z bogatszą historią niż United, ponieważ tak po prostu nie jest.

–  Niektórzy mogą być szybko usatysfakcjonowani, że wygrają w tym roku ligę, ale te lata historii i zespół, który buduje Mourinho, to sprawia, piłkarze chcą być częścią tej drużyny. Ten transfer tylko to potwierdza. Sanchez mógł iść do zespołu, w której zdobył by trofeum, ale tego nie zrobił, wybrał United, to wiele mówi o wielkości tego klubu.

City ma kilku niesamowitych piłkarzy, ale wygranie w tym roku ligi nic nie znaczy. Oni muszą to robić rok po roku i kolekcjonować trofea, by móc rywalizować z United. To prawdziwy test, oni nie są seryjnymi zwycięzcami. United za to jest, dlatego piłkarze chcą tu być.

Z Ligą Mistrzów za pasem, to wielkie wzmocnienie. Sanchez nie przechodzi na Old Trafford by nie grać. On przychodzi tu, by pokazać jak dobry jest na najwyższym poziomie jakim są europejskie puchary. To wyjątkowy piłkarz, tacy nie trafiają się często. Mogę powiedzieć, że z nim szansa na czwarte europejskie trofeum jest dużo bardziej prawdopodobne.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja