United skromnie wygrywa z Burnley na Turf Moor!

Manchester United skromnie pokonał ekipę Burnley, na Turf Moor, 0:1 . Zwycięską bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Anthony Martial.

W 6 minucie James Tarkowski główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nie trafił w bramkę.

Kilka chwil później Barnes dostał piłkę na 16 metrze, złożył się do strzału, ale świetny wślizg Jonesa, udaremnił jego próbę zdobycia gola.

W 13 minucie świetną piłkę od Maticia dostał Pogba, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy.

W odpowiedzi strzela Gudmundsson, ale był to lekki i nieefektowny strzał, z którym De Gea nie miał żadnych problemów z interwencją.

W 18 minucie Pogba do Martiala, ten jest w polu karnym, ale strzela prosto w Tarkowskiego, rzut rożny dla United.

W 26 minucie Hendrick przyjął piłkę w polu karnym, ale jego uderzenie z pół woleja okazało się bardzo niecelne.

Kolejny strzał Burnley po rzucie rożnym, tym razem Mee, ale na szczęście nie trafił w bramkę.

W 35 minucie Martial wpadł w pole karne, ale nie znalazł podaniem Lukaku i obrońcy Burnley wybili piłkę.

W 39 minucie Pogba potężnie z dystansu, ale Tarkowski zdołał go zablokować.

Young!! Jak to nie wpadło?! Fantastyczna akcja Anglika w 44 minucie, minął jednym zwodem trzech zawodników Burnley, i huknął po długim rogu, niestety minimalnie obok bramki!!

Ładna wymiana Martiala z Pogbą, ten drugi odegrał do swojego rodaka piętką, Anthony minął obrońcę gospodarzy i strzelił płasko, po ziemi, ale niecelnie. To była ostatnia akcja w 1 połowie meczu.

GOOOLL!! 0:1! MARTIAL! Kapitalna kontra United, Lukaku powalczył i rozprowadził piłkę do Francuza, ten przyjął i pięknie huknął, od poprzeczki! Prowadzimy od 54 minuty!

Poprzeczka! Burnley blisko wyrównania! Gudmundsson uderzył z rzutu wolnego z około 18 metra i huknął w poprzeczkę bramki Hiszpana. Na szczęście to nie wpadło.

W 66 minucie Pogba ładnie przedarł się środkiem pola, kropnął z lewej nogi, ale Tarkowski znów blokuje.

Burnley przejmuje piłkę pod bramką United, Cork do Gudmundssona, zagrał wzdłuż bramki, Tarkowski do niej doskoczył, ale nie trafił czysto i nadal 0:1 dla United.

W 75 minucie kolejna okazja dla Burnley, Barnes nie dał rady wykończyć głową dośrodkowania Defoura.

Kilka minut później kolejna kontra United, Martial wyprowadził Lingarda na dobrą pozycję, ale Anglik został zablokowany przez stopera Burlney.

Martial dostał piłkę na 5 metrze, zdołał się odwrócić z obrońcą na plecach, ale w ostatniej chwili Mee wybił mu piłkę spod nóg.

Kolejna akcja Anthony’ego, w 87 minucie uciekł on na lewą nogę, uderzył mocno, ale Pope świetnie obronił.

Manchester United zagrał dziś przyzwoite spotkanie, przeciwko jednej z najlepszych defensyw w lidze. Kolejną bramkę zdobył Anthony Martial, już 9 w Premier League. Kolejne, ważne, trzy punkty zainkasowane.

BURNLEY FC 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 54′ Martial

Man Utd: De Gea, Valencia, Smalling, Jones, Young, Matić, Pogba, Lingard (78′ Rashford), Mata (73′ Fellaini), Martial (90+3′ Herrera), Lukaku

Burnley: Pope, Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson, Cork (81′ Vokes), Hendrick, Defour, Barnes (89′ Wells), Arfield (81′ N’Koudou)