Lukaku: Teraz jestem w lepszym zespole!

Romelu Lukaku, w zabawny sposób skomentował porównanie jego pobytu w Chelsea w latach 2011-2014, z jego dalszą karierą. Belg przekonuje, że teraz jest w lepszym zespole.

Lukaku nie trafił do siatki w żadnym z 15 występów, w koszulce Chelsea. Dopiero po przejściu do Evertonu, wyrobił sobie markę w Premier League. W 110 spotkaniach dla “The Toffees” strzelił 53 bramki i w letnim okienku 2017 przeniósł się do Manchesteru United. Początek na Old Trafford miał świetny, ale następnie nadszedł kryzys. Od połowy listopada, aż do dziś, pokonał bramkarza rywali tylko 6 razy.

Piłkarze Czerwonych Diabłów, na początku stycznia, wylecieli do Dubaju, gdzie odbyli kilka sesji treningowych. Podczas trwania tego obozu, piłkarze mieli też trochę czasu na zrelaksowanie się i wypoczęcie, z czego skrzętnie skorzystali. Lukaku, Pogba, Lingard oraz Martial, wybrali się z wizytą do lokalnego YouTuber’a, którego kanał nazywa się “Money Kicks”. Podczas rozmowy, padł temat “niebieskiej” przeszłości Lukaku.

– Jesteś jednym z najlepszych napastników na świecie. Zawsze gram tobą w Fifie, pamiętam kiedy miałeś 19 lat i byłeś niesamowicie szybki, grałeś wtedy dla Chelsea – powiedział “Money”.

– Tak, ale teraz jestem w lepszym zespole! – Lukaku odpowiada ze śmiechem na ustach, a następnie przybliża nam kulisy tego transferu.

– Byliśmy z Paulem na wakacjach, tak po prostu. Sporo czasu spędziłem na rozmowach z nim, nie tylko o United. Kiedy już pojawił się temat transferu, Paul nie naciskał, tylko zapytał “Co chcesz z tym zrobić?”. Kiedy powiedziałem mu, że od dłuższego czasu myślę nad dołączeniem do Man Utd, powiedział mi, żebym to zrobił. 

– Tak naprawdę to rozmowa z menedżerem mnie przekonała. Przekonała mnie jego wizja odbudowania klubu i zaimponowało mi, że chce, bym był częścią jego planu. Cieszę się, że dano mi szansę – kończy Lukaku.

Źródło:

Metro

Dyskusja